Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan lehet másik kórházban...

19b89 kérdése:

Hogyan lehet másik kórházban szülni / másik város SZTK- ban orvoshoz járni idén?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok és elégedetlen a megyei sztk dolgaival. Nem részletezem agyon, de kellemetlen szituációba hoztak kötelező vizsgálat alatt és nem szeretnék ott szülni se semmit az ég egy adta világon, ha csak nem tudok mást tenni. Lehet másik város sztk -ba is menni és szülni/ hogyan?/ vagy csak ahová tartozunk és törődjön az ember bele, ha véletlenül megint ugyan abba a "kedves" orvosba botlik? / Magánba járok úgy elkerülhető a kötelező sztkba járós menet? Bármi tanács nagyon jól esne! Köszönöm szépen!

2022. aug. 1. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
én, mint olyan aki már túl van ezen (tatabányán szültem, az itten kórházról, orvosokról is sok mindenkinek meg van a véleménye) azt tudom tanácsolni, hogy engedd el. a szülőszoba, a szülész-nőgyógyász, a szülésznő, maga az egész szülés p!csafüst a csecsemős nővérekhez képest. inkább arról tájékozódj ők milyenek és ez alapján válassz, mert nem megszülni nehezebb, hanem azt a 3-4-5 napot kibírni mire hazamehettek. (és ezt nem csak én mondom) ☺️✌️
2022. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem ők azért normális emberek 😕 köszönöm szépen
2022. aug. 1. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan a megye ugyanaz volt, de a városunkban, ahol élünk és ahova szól a lakcímem, is van kórház, tehát ott kellett volna szülnöm.

Én a megyeszékhelyre jártam magándokihoz, aki az ottani kórházban dolgozott. Nyilván nála nem szülhettem, de a pácienseként minden vizsgálatot elvégeztek rajtam egy szó nélkül. Annyit kért, hogyha megoldható, legyen egy ideiglenes lakcímem a megyeszékhelyre szülésig (egy ismerős által lett is), hogy minden tuti legyen, a biztonság kedvéért, senki ne kötekedjen (egyébként nem foglalkoztak ezzel, mikor felvettek az osztályra, és mindennel maximálisan elégedett is voltam)

Nekem így sikerült.

2022. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. aug. 2. 05:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Sztk ba csak olyan helyen járhatsz,ahova a lakcímed szol.Ha magànba jársz mit kerestél sztk,ban?Én magánba jártam,mindent a dokim csinált,nem kellett szk-ba mennem.
2022. aug. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha magánban jársz, nem kell sztk, csak a szüléshez.

A szülés törvényi szabályozását nem ismerem, engem nem is érint ez a probléma, szóval nem biztos, hogy jót írok. De benne vagyok a kórházam kismamás face csoportjában, ott sokan kérdezik, hogy nem itteni lakcímmel tudnak-e itt szülni. Azt szokták írni nekik, hogy a kórháznál kell érdeklődni, van olyan, hogy befogadó nyilatkozat, azzal külsősöket is tudnak vállalni. Viszont ez nem kötelességük, tehát ha túlterheltek, akkor simán lehet, hogy nem írnak ilyen nyilatkozatot, és nem tudsz ott szülni. De egy próbát megér rákérdezni ott, ahol szülni szeretnél. Biztos annak a kórháznak is van face csoportja, esetleg ott érdemes lehet érdeklődni a többi anyukánál, hogy ők tudják-e hogy megy ez.

De a lényeg, hogy én úgy tudom, szülhetsz máshol, ha az adott kórház erre előzetesen rábólint. Esteleg még azt szoktam látni, hogy aki amúgy is magánba jár, az direkt olyan orvost választ, aki a vágyott kórházban dolgozik amúgy, mert úgy nagyon eséllyel fogadják szülésnél is.

2022. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! 🙂
2022. aug. 2. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!