Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Az UH-n eltérő dátumok vannak,...

Az UH-n eltérő dátumok vannak, ilyenkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A legelső regisztrált születési dátum az

2023.03.17, majd rá 3 nappal 2023.03.19, majd rá 1 héttel 2023.03.25, és pár napja 2023.03.31.


Jelent valamit az, hogy egyre kijjebb tolódik folyamatosan a születési dátum?


A magzat 3 centivel kisebb a megfelelőnél.


Ilyenkor ez még gond lehet?


A dokik nem mondanak semmit, lévén, hogy első trimeszter és bármi lehet.


Ilyenkor számoljak azzal, hogy visszamaradt a fejlődésben? Elképzelhető, hogy le fog állni a fejlődésben és elhal?


Nem javasoltak semmit, szedjem tovább a vasat és a magnéziumot.


Van valakinek tapasztalata?


2022. szept. 16. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hány hetes vagy?
2022. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
12
2022. szept. 16. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:

miért voltál már most ennyi uh-n?

a 12. heti a mérvadó, következőre a 18. hetin korrigálnak ha kell. mensi szerint mikorra lennél kiírva?

amúgy nyugi, gépenként eltérő lehet a kapott eredmény, de ha ugyanaz is a gép, ha a doki csak egy tizedmiliméterrel odebb kattint, megint más méretet mér. ha nem mondták hogy gond van, nincs min aggódni:)

nem tudják megjósolni hogy mikor áll le a fejlődés/áll meg a szivhang... azt mondják hogy az első 12 hétben ugyanúgy fejlődnek a babák. saját tapasztalat szerint pedig nem. tudom hogy mikor volt ovum amikor összejött a baba, terhességmegállapitaskor aszerinti volt a méret, viszont következőre mikor mentem, már 1 héttel nagyobb volt a pici. és ezt tartotta is utána.

2022. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhesség miatt, mogyoróallergia miatt nem kaphatok utrogestant, ezért néznek ennyiszer :(
2022. szept. 16. 19:32
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is ide oda ugráltak. De nekem egyszer előre, egyszer hátra, össze vissza.

A mensi szerinti nap szerepelt a kiskönyvemben és ezen a napon is született

2022. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk két hétnyi különbség tényleg elég sok.

Mikor voltál először uh-n úgy, hogy már volt embrió? Akkor mekkorának mérték? És hogy alakult ezután ez a kitolódás?

2022. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem első kisfiammal volt június 16,13,5 és 1.

Végül 13án lett meg császárral.

Most a kistesoval első mérés április 13,12 hetes uhn pedig április 10.

Ezek csak becslések. Pontosan úgysem lehet tudni szerintem .

2022. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De akiknél a végére 2 hét eltérés lesz, mi volt az elején? Mert korai terhességben, az embrió mérete kb. azonos minden esetben az adott terhességi korban, 0.5-1 mm eltérés lehet +/-. Ha akkor a mérete alapján elég pontosra, legfeljebb 1-2 nap eltéréssel belövik a pontos terhességi kort, hogy tolódik ki a születés várható dátuma, vagy épp jön előre? Később már ekkora mértékben eltérhet a fejlődésük, vagy a nagyobb méretű magzatokat idősebbnek gondolják UH alapján a koruknál? A kisebbeket pedig fiatalabbaknak?

Bocsánat a kérdésért, csak érdekelne. 🙂

2022. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7es vagyok

Nekem sejthetően az,hogy bizonyítottan mind 2 babámmal mensi előtt lettem terhes. Elsőnél gondoltuk biztosan hosszabb ciklus lett volna így nem is akkor kellene megjöjjön. Így ő mensihez képes mindig 2 héttel kisebb vol,végül mikor mentem a 12 hetes pár napos újra már a méretei alapján 14 hetesnek felelt meg.

2022. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7es vagyok még mindig,hamarabb küldte el.

Kistesoval próbálkoztunk mindig közép időben, fél év alatt nem jött össze.

Végül utazás miatt csak mensi előtti napokban tudtunk együtt lenni és terhes is maradtam. Mentem első uhra, akkor ért a meglepetés, hogy a számolt 8 hetes helyett ismét 2 héttel kisebb a terhesség,csak 6 hetesnek felelt meg. Missed abra gondoltunk akkor. Viszont a kontroll uhn szépen nőtt és lassan ő is hozza be a 2 hetes lemaradást mint az első terhessegemnél. Mentem kereken 10 hetesen és a méretei alapján már 10+5 nek mérték.

Remélem érthető voltam és tudtam segíteni a válaszommal.

2022. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!