Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért mondta a doki ezeket?

Miért mondta a doki ezeket?

Figyelt kérdés

35+ 2 hetes vagyok, ma voltam dokinál és kicsit megijesztett. Megmérte a babát és azt mondta, hogy kisebb, kint kellene, biztos mert én is vékony vagyok.

A netes adatok alapján annyira nem pici:


Bpd: 86 mm (netes: 88 mm)

HC: 300 mm (netes: 310 mm)

AC: 304 mm (netes: 315 mm)

Fl: 66 mm (netes: 67mm)


Súly: 2374 g (netes: 2400 g)


Tudom, hogy nem pontosak ezek az adatok, de teljesen jónak tűnnek nekem, mégis azt mondta a doki, hogy pici a baba, meg hogy ha napközbe azt erzem nem mozog, menjek a kórházba.


Azert nem egesz nap szoktam érezni a mozgást, van hogy fent van, mozgolódik, de van hogy alszik. Honnan tudjam, ha baj van?


A cukorterhelés határértéken volt, diétáznom kellett, de figyeltem hogy a megfelelő szénhidrát mennyiség mindig meglegyen


2022. okt. 19. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Hat azert ennyire nem kell megijedni... Az orvosnak az a dolga, hogy kozolje a tenyeket.
2022. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De fura, eddig sosem “ijesztgetett”, pedig a belső méhszáj is picit elkezdett nyílni az elejétől fogva, arra is csak legyintett.
2022. okt. 19. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a gondja, szerintem oké ez a súly. Lehet, hogy ezt mindenkinek mondja, hogy, ha nem mozog, menjen inkább be. Végülis ha nem mozog sokáig akkor valóban be kell menni.
2022. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magzatmozgás számolás és egyébként figyelés esgy teljesen hétköznapi kérés a dokitól, valos9nem is azért mondta, mert összefüggés lenne a kisebb méretek és ez között, csak közölte a tényt, amit egyébként kb 24. Héttől minden alkalommal el szoktak mondani terhesgondozáson. Ami a baba méreteit illeti, amiatt sem kell parázni. A tényleges méretei majd szülés után fognak kiderülni. Hallottam már olyanról, hogy nagyon picinek saccoltak egy babát, aztán mégis 61 cm és 4 kg volt születéskor,devolyan is megesik, hogy óriás bébire számítanak és mégis 3 kg alatt lesz. Addig nincs gond, amíg n extrém kicsinek mérik. Egyébként ebben a terhességi korban már elég nehéz pontos méretet mérni a magzatnál.
2022. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gondolkoztam kicsit, a lepény érettsége is picit rosszabb, mint kellene (2-es fokozatú), lehet ez miatt mondta, bár erre is azt olvastam, hogy nem vészes így a 35. Héten

2022. okt. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!