Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 18-20 hetes ultrahangon...

18-20 hetes ultrahangon mekkora orrcsontot mértek nektek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 27. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

...Nekem semekkorrát, miért mérték volna, hogy mekkora az orrcsontom?


Viccet félretéve, ebben a korban a magzat orrcsontjának 2,5 mm fölött kell lennie, de átlagosan 4-5 mm körül szokott lenni.

2022. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem mondta az orvos, hogy gond van vele, akkor ne másokéval hasonlítsd.

Nálam a leleten minden értéknél ott volt egy referenciatartomány. Amelyik eltért attól, ahhoz külön magyarázatot fűzött az orvos (hosszúkás a feje, mert farfekvéses, és az normális, hogy emiatt eltér a tartománytól a fejmérete).

2022. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5.3 mm
2022. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most előszedtem a 20. heti leletem, nálam úgy van, hogy NB (7,6 mm)/PT (4,4 mm)


Az NB elvileg az orrcsont, de nem tudom mi az a PT, de gondolom valami arányszám lehet 🤷🏻‍♀️

2022. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem nincs is ilyen adat a papiron amit kaptam. Teljesen kétségbe vagyok esve😭

12.héten fizetősben voltam genetikán,-itt alaposan megnéztek mindent( orrcsont látható) de a 2. trimeszterin szabin lett volna az orvos 4 hétig,így a kórházba mentünk. 7 perc alatt kb végzett is az orvos de az orrcsontról sehol sem tesz említést. Most a 24. hétben járok már , mit tehetnék hogy utánajárjak ennek? Magán dokimhoz majd csak 3 hét múlva megyek.

2022. okt. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13 mm. Elvileg teljesen rendben vagyunk. 😊
2022. dec. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!