Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Paramami vagyok. (? ) Lányom...

Paramami vagyok. (? ) Lányom 20 hetes terhes, most volt genetikai ultrahangon. Napra pontosan tudja, mikor fogant a baba.

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy 1 héttel kisebb a baba, mint amennyi idős. A lányom nem foglalkozik vele, mert ott megnyugtatták, hogy ez nem gond, de én igen. Ígérem, csak addig leszek paramami (szó szerint paramami), míg meg nem születik egészségesen. Tényleg nem gond 1 héttel kisebb súly még csak 20 hetesen? Gondok voltak előtte a lányom egészségével, ezért kérdezlek benneteket, mert őt nem akarom terhelni ilyennel, de aggódom. Írnátok tapasztalatot? Tényleg nem probléma?

2019. ápr. 9. 13:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%
De gond, az orvos hazudott, mert rosszat akar nektek... Már bocs, de az orvosnak nem hiszel egy névtelen oldalon a vadidegeneknek meg igen? Te nem csak addig leszel paranagymami amíg meg nem születik a baba.
2019. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 58 kilóról indult, de már most 65 kiló. Vagyis hízott 7 kilót.
2019. ápr. 9. 14:01
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezek becslések. Az orvos nem tudja tized milliméterre pontosan bemérni, és a babák nem kis robotok, eltérően nőnek.


Nem addig fogsz aggódni, amíg meg nem születik, hanem amíg élsz...

Ha megvan akkor mekkora, mit eszik, mennyit, mikor alszik...stb.

Aztán miért nem jár még, mikor fog beszélni, mikor lesz szobatiszta...

Aztán miket tanul az ovisoktól, mi ez a viselkedés...

Majd: milyen jegyeiu vannak, miért nem tanul, mi lesz így belőle...


Szóval nyugi! Te már felnevelted a gyereket, ne stresszelj, ez már nem a te meccsed. Te csak dédelgesd majd, és kényeztesd!

2019. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
De! Pedig csak addig leszek. Eddig sem szóltam bele semmibe, ezután sem fogok. Igen, pont ezért kérdezek itt, hogy mennyit számít 1 hét, mert az én időmben nem volt még ilyen modern a technika.
2019. ápr. 9. 14:04
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kislányom mindig kisebb volt pár nappal, 20. hét fölött egy héttel. Nincs semmi baja, teljesen egészséges. Végül kis súllyal született, de az nem emiatt volt, a terhesség legvégén drasztikusan lecsökkent a magzatvizem mennyisége, és nem tudott normálisan nőni így. A fiamnál utána ugyanez történt, viszont ő korábban mindig napra pontosan megfelelt a terhességi kornak méretben, szóval tényleg semmi köze nem volt ahhoz, hogy a 20. hét körül kisebb volt-e vagy nem. A 12. hétig egyformán fejlődnek a babák, utána előfordulnak eltérések a genetikai tényezőknek köszönhetően.
2019. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Akkor leírom, miért aggódom. Mindkét petefészkében ciszta van, PCOS-el diagnosztizálták, mégis az első védekezés nélküli együttlétnél teherbe esett.

Van már két unokám, a nagyobbik lányom 31 éves, ő 28 lesz májusban. Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. ápr. 9. 14:17
 7/40 A kérdező kommentje:
Neki ez lesz az első. Ezért írtam, hogy csak addig aggódom, míg meg nem születik. Kisfiú lesz.:)
2019. ápr. 9. 14:19
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Amugy azzal ugye tisztában vagy, hogy senki nem tudhatja napra pontosan a fogatatást? Az együttlétet maximum, de a fogantatást nem.

Amugy ne aggodj, az en babám nagyobb volt 1 hettel. De sztem ez genetika is lehet. Nálunk mindenki magas.

2019. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 8-as írja: a fogantatást honnan tudná, már?

Nem lát magába! Csak azt tudja, hogy mikor voltak együtt, de a hímivarsejtek napokig elvannak odabent a fogantatásra várva


A másik pedig, hogy miliméterek heteket jelentenek.

2019. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos azt mondta nem baj, akkor nem baj, én egy orvos szavát sose kérdőjelezem meg. A gyakoris marika meg nem orvos hogy ebből bármi hasznosat tudjon mondani. A lányodat ne stresszeld ezzel, ebben igazad van, remélem fel se hozod a témát mint esetleges stressz forrást,

Na de ha itt valaki azt válaszolja hogy bizony baj, akkor mi van? Szaladsz a lányodhoz, hogy a gyakorira kiírtad az ő magánügyét és azt mondták, hogy..?

Ne már!

Tényleg ne legyél paramami, én édesanyám dettó ezt csinálta, de szülés után se hagyta abba, aztán jól össze is vesztünk mert miért nem jár még, miért nem forog, miért nem etetem paprikás krumplival 5 hosan, stb stb. És ja, ő is csak szülésig aggódott, teljesen kicsinált, folyton hívogatott, stresszelt a hülyeségeivel, aztán persze szülés után se hagyta abba.


Te ne aggódj emiatt, a lányodnak (sem) kell, az ő fia, neked csak az a dolgod, hogy szeresd, kényeztesd. Én fiam is kisebb volt több mint egy héttel, egy héttel tovább volt bent a pociba cserébe. Semmi extra, ha az orvosa rendszeresen ellenőrzi, akkor nincs ok aggodalomra.

2019. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!