Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A Nőgyógyászotok titeket se...

A Nőgyógyászotok titeket se vizsgál meg a terhesgondozás során?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok, a nőgyógyászom csak az elejèn vizsgált meg, ès a 11.hèttől már nem csinált vizsgálatot.

Csak genetikai ultrahangok után hív vissza mindig megnèzi az eredmènyeket, beírja a kiskönyvbe, ès oda adja a beutalókat a trimeszteri vizsgálatokra. Nem kellene mèhszájat vagy ilyesmit ellenőriznie?


2023. márc. 2. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!szerintem.nem.kéne hogy állandóan turkáljon benned :)
2023. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én havonta 1x járok 30.hétben vagyok kb 3x nézett meg manuálisan.
2023. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez ezek szerint termèszetes, nem mintha hiányolnám, akkor elegendők a genetikai ultrahangok meg a babamozisások ha megyünk. Köszönöm :)
2023. márc. 2. 19:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze.Turkálnak eleget majd szülés előtt meg pláne :)

Boldog babavárást!:)

30hkm

2023. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha panaszmentes vagy, akkor nem indokolt.

Csak azt vizsgálják terhesen, akinek hüvely fertőzése van, vagy görcsöl és ellenőrízni kell, hogy zárt e a méhszáj.

2023. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogy kell.
2023. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
1x sem vizsgált meg, CSAK a terhesség megállapodításakor.
2023. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem. Panaszmentesség esetén csak a 36.héten van manuális vizsgálat+tenyésztésre mintavétel. Egyébként hacsak nem indokolt a hüvelyi UH, nem kell turkáljon.
2023. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8! Vagy még akkor se. Nekem a magándoki csak a terhesség megállapításakor csinált egy rákszűrést.
2023. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam is így van, pontosabban amikor valamit találtak a kötelező ultrahangon, akkor azt ő is megnézte + ha panaszom lenne, azt is megnézné. Az előző terhességemnél egy idősebb orvosnál 4 hetente mentem nőgyógyászhoz (szintén államiban) és minden alkalommal ultrahang+manuális vizsgálat is volt. Mondjuk ott papíron magas kockázatú volt a terhességem (valójában szerencsére semmi komplikáció nem volt) és egy kicsit a külső méhszáj is nyitva volt már viszonylag az elejétől fogva.
2023. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!