Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor menjek a nőgyógyászomhoz...

Mikor menjek a nőgyógyászomhoz?Első trimeszteri genetikai uh után voltam nála legutóbb. Azóta túl vagyok a 2.trimeszterin is, 3 hét múlva kell mennem kB. cukorterhelésre.

Figyelt kérdés
Az sztk-ban gondozáskor nem vizsgálnak, csak beutalókat adnak. Utoljára tehát kB. 8 hete volt manuális vizsgálatom, ahol megnézte a méhszájat. Úgy gondoltam, hogy a cukor után megyek csak hozzá. Vagy az késő?

2021. febr. 1. 08:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Első babám, és panaszmentes vagyok.
2021. febr. 1. 08:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden hónapban menj kontrollra.
2021. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem külön időpontot szoktak adni nőgyógyászati vizsgálatra. 4-5 hetente kell menni
2021. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy csomóan mennek négy hetente, én nem tartozom közéjük, egyrészt időm sincs rá (pedig dicseretukre mondjam, most a covid miatt jobban tisztelik az időpontokat), másrészt feleslegesnek tartom. Szerintem ráérsz a cukorterheles után.

Külföldön feleennyi vizsgálat nincs panaszmentes terhesség esetén.

2021. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6 hét - terhesseg megallspitas

12,18,32 - genetikaik.

36 - kenetvétel


Ennyit voltam. Minden mast a vedono felugyelt.

Magandokik a pénz miatt rendelnek be havonta

2021. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sztk-ba járok, nem fizetek a dokinak, és gyakran hív mégis: 5, 7, 10, 15, 21. heteken eddig. Szerintem ha legközelebb mész, akkor kérdezz rá külön, hogy mikor menj vissza legközelebb. Ha maguktól nem mondják.
2021. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Járok rendszeresen oda, de ahogy írtam, ott semmiféle konkrét vizsgálat nem történt eddig. Ráállok a mérlegre, megmérik a vérnyomást, ideadják a beutalókat és megmondják mikor menjek legközelebb, alkalmanként max. öt perc. Sokszor ha lenne kérdésem se jut eszembe ennyi idő alatt... De szerencsére panaszom nincs is. Gondolom, ha lenne csak megvizsgálnának itt is...de a kérdés arra irányul, milyen gyakran is kéne elmennem a saját nőgyógyászomhoz, hogy megvizsgáljon?
2021. febr. 1. 17:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Összefutottam az orvosommal, és csodálkozott, nem ismert meg. És kérdezte mikor vizsgált utoljára...állítólag 4-5 hetente kellene járni. Nem rémlik, hogy mondta, de mindegy... Mondjuk azt nem értem, hogy az sztk-ban miért nem folyik érdemi vizsgálat és h a védőnő is miert nézett rám úgy, mint egy őrültre, mikor neki is mondtam, h rég voltam a maganrendelesen. Főleg a jelenlegi helyzetben, amikor egyik nőgyógyász sem vállal kB. szülést, mert nincs még szabályozva. Nem volt panaszom, remélem minden rendben, de elég szar, hogy én vagyok hülyének nézve.
2021. febr. 10. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!