Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első vérvételre mikor kell...

Első vérvételre mikor kell menni és ki adja a beutalót?

Figyelt kérdés
Orvosnàl még nem voltam, kb 6+0 hetes vagyok most.
2023. márc. 13. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:

12 hetesen.nálunk nem.kell beutaló

Vagy a kórházba kell menni vagy háziorvoshoz

2023. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb menj el orvoshoz, majd védőnőhöz, utóbbi fogja elmondani hogy mik a teendők és mikor :)

Nálunk a várandós kiskönyv a beutaló, nem kell külön, de olvastam itt már olyat hogy kell külön a háziorvostól beutaló.

De a lényeg hogy nem kell sietni, majd ha voltál védőnőnél utána elég. én 12 hetesen voltam

2023. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a háziorvostól kell pecsét a kiskönyvbe úgy mehetsz időpontra a laborba.

Ahány körzet annyi szokás, úgyis kell menned a védőnőhöz, kérdezz rá

2023. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én szeretném időben megcsináltatni, mert pl toxoplazma fertőzésen, amikor korábban várandós voltam még nem estem át, és szeretném látni azt is hogy más gond sincs.

Védőnőhöz a 12.hétig kell menni, nem? Plusz a háziorvosom Budapesten van, mi meg máshol (előbb volt háziorvos mint költözés és nem váltottam).

2023. márc. 13. 08:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig kértek beutalót. A háziorvosnak kellett volna adni, de sose adott a kiskönyvre hivatkozva. Persze a vérvételen meg velem kiabáltak, hogy miért nincs. Ha akarsz, bármikor válthatsz orvost az új körzetbe. Főleg, ha szerepel a lakcímkártyádon akár lakcímként, akár tartózkodási helyként. Elvileg ez se kéne, de szinte mindenhol telítve vannak az orvosok, és enélkül nem nagyon vesznek át.
2023. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha előbb csináltatod akkor is menned kell megegyszrr.

Engem ezért úgy leb*sztak..

2023. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem fogok orvost váltani, köszönöm. A legsegítőkészebb háziorvosom van, akit ismerek.

Másik, első terhességemnél (visszanéztem) már 6 hetesen mentem a vérvételre. Senki nem “b@aszott le érte”. Sőt sajnos vannak olyan fertőzések (pl pont a toxoplazma, vagy a cytomegalovirus-ezért is szűrik) amit ha ebben az időbenkapsz véletlen el, súlyos magzatkárosító hatása lehet, úgyhogy én biztosan a 12.hét előtt szeretném tudni az eredményeket. Akkor is majd 1 hónap volt mire mindennek megjött az eredménye. De akkor majd kitalálom hogy is legyen. Köszönöm mindenkinek!

2023. márc. 13. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire szeretnés tudni az eredményeket minn előbb akkor menj :) Semmi bajod nem.származik belöle :)

6#

2023. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 9 hetesen voltam az első vérvételen,a házi orvos adta a beutalót(nálunk kell)és ez időben voltam a védőnőnél is a kiskönyv miatt. A későbbi vérvételre már a terhesgondozáson adták a beutalót.

Szerintem senki nem fog leb@szni,nincs azzal semmi baj ha elmész "időben".

2023. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!