Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 20 hetes vagyok és csak fél...

20 hetes vagyok és csak fél kg-ot hiztam eddig. Ez baj?

Figyelt kérdés
GDM-es vagyok, de a diab doki és a védőnő is mindig megjegyzi, hogy többet kellene hiznom :( a baba súlyát nem szokták mondani a UH-n :/
2023. márc. 24. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, én 20 hetesen -3kg-nál jártam, senki nem mondott semmit.
2023. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem.
2023. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, dehogy
2023. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mennyivel kezdted a terhességet? Ha előtte is kórosan sovány voltál, akkor okkal csesztetnek, ha volt felesleged, akkor teljesen jó. Ismerek olyat, aki gdm mellett 20 kilót fogyott a terhesség alatt.

A baba elveszi azt, ami neki kell. Az a kérdés, marad-e neked valami, vagy tönkremész egészségügyileg.

2023. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor több ch engednek enni.de amugy szerintem se baj majd hízol
2023. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
48kg-al kezdtem, világ életemben vékony voltam. Első terhesség alatt a végére 10kg jött fel, és ahogy vissza néztem a kiskonyvet ilyenkor már 4-5kg plusz volt rajtam. Bár akkor nem dietaztam, csak a 24. Héttől. Próbálok többet enni, emelni picit a ch-t, de így sem akar rajtam maradni több :( azért remélem a baba tényleg elveszi, ami kell neki.
2023. márc. 24. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos elveszi :)

Mennyi ch t eszel?

2023. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is diétán voltam, de már korábban rátettek sajnos, pedig a 24. heti értékem nem volt vészes (a kórházban mondták, ahol szültem, hogy ezzel nem is szoktak diétáztatni). Én sajnos 5kg-ot fogytam, azaz babával együtt maradtam annyi, amennyivel kezdtem. Valószínűleg ez okozta, hogy 36 hetesen született. Én nagyon megszenvedtem ezt a CH-diétát, kifejezetten éheztem, pedig ráhúztam mindig arra a 160gr-ra. Nekem valószínűleg többre lett volna szükségem (barátnőmet pl. 180 grammosra tették).
2023. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én se híztam 20 hetesen, pedig nem is diétáztam akkor még. 24 hetesen jött fel az első kg, aztán kiderült a GDM, azóta azon az 1 kilón kívül 2 kilóval kevesebbet mutat a mérleg pedig már 35 hetes vagyok szóval több lement rólam, kíváncsian várom mennyi leszek szülés után. Sokan mondják, hogy már az arcomon is látszik a fogyás és a védőnő csak annyit kérdezett, hogy ugye megeszem az előírt mennyiséget? Nekem 175 g CH. Szigorúan betartom, nem éhezem. Normál BMI-vel estem teherbe. Senki se piszkál a hízás (elmaradása) miatt, hogy baj lenne.
2023. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as igen én is hallottam már sok helyről, hogy ez a diéta ilyen szempontból nem jó :( nem jártál diabetologiara? Vagy ott sem mondtàk, hogy mehet a több ch? Én 165g ch-t kaptam, de én is mindig próbálok ráhúzni
2023. márc. 25. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!