Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Felpuhult méhszàj 20. Héten?...

Felpuhult méhszàj 20. Héten? Van olyan doki Pesten aki csinál mehszaj műtétet vagy helyez fel arabin pesszároumot?

Figyelt kérdés
Ma közölte a dokim, hogy fel van puhulva a méhszàj, belső zárt, nincs tölcséresedés. 2100 az érték.A terhesség elejétől fekszek, ettől többet már tényleg nem tudok. 3x2 magnesi citrici megy. Olvastam a mehszaj záró műtétről, vagy az arabin pesszároumról. Van valakinek tapasztalata? Illetve kontaktja, hogy melyik doki végzi?

2023. márc. 25. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ultrahanggal mérték a méhnyak hosszát?
2023. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18 hetesen felhelyezett arabin pesszárium nem ért semmit, 22 hetesen elveszítettük a babánkat, ettől függetlenül nagyon dicsérik és biztos vagyok benne, hogy van akinél meg tökéletesen működik. Cerclage varrást legkésőbb 24ik hétig csinálnak, de minél nagyobb a terhesség annál nagyobb a rizikó, hogy meg ne sértsék a magzatburkot, illetve a csodás magyar protokoll csak akkor engedélyezi, ha volt már legalább két középidős vetélésed. Mindenképp érdeklődj utána, a lehető leggyorsabban, hogy nehogy kifuss az időből.

Én nem pesti vagyok ugyan, de sokszor jött szembe velem Dr. Timmermann Gábor neve.

Remélem minden rendben lesz!

2023. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. UH-n is és manuálisan is nézték.Ma kerültem be osztályra, kapok infuziot. Persze egy cseppet sem vagyok nyugodt. Nem volt hála Istennek kozepidos vetélés, így akkor gondolom az arabin jöhet szóba. Sajnálom 2-es hogy neked nem segített :( szomorú ezt olvasni.
2023. márc. 25. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 24. héten nyílt ki a külső méhszàj,UH-n rövidülést nem talàltak a méhnyaknàl. Egy gyulladàsom volt,erre gondolt a doki. Kaptam antibiotikumot,kúpokat,magnézium,pihenés. Mondta ha nem szűnik,akkor befektet(tüdőérlelőt ad akkor meg ami kell). 2 hét múlva a kontrollon a gyulladàs elmúlt,a méhszàj nem nyílt tovább,nem rövidült,így mondta nincs gond. Iszonyat paráztam,sokat pihentem. Utàna a 32.héten rövidült 36mm-ről 28-ra,akkor kaptam progeszteront kb 2 hétre. Végül 35+2 napra jött teljesen màs miatt sürgős császárral,de utána láttam a papíromon,hogy akkor már nyitva voltam teljesen, rövidülés nem volt. Hosszú heteknek éreztem a 24-30. hét közötti időszakot,nekem akkor az volt a cél,hogy csak addig ne legyen gond. Utána nyugodtabb voltam valamivel,akkor már többet mozogtam is. Viszont van egy ismerősöm,aki hasonlóan járt a belső méhszájjal plusz tölcséresedése is volt, rengeteg fekvésre volt ítélve,de szépen végigvitte a terhességet teljesen. Arabin pesszáriumról jókat hallottam akkor,akartam is volna ha úgy ítéli a doki. Kérdezz rá nyugodtan. Tudom hosszú, bizonytalan ès kétségbeejtő ez az egész plusz a kórház is, kitartást hozzá és bízz magatokban,jó kezekben vagy,vigyáznak rátok.
2023. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
És UH- val mekkora a méhnyak?
2023. márc. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!