Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhes vitamin helyett?

Terhes vitamin helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok drága kismamák, anyukák és mindenki.

Olyan helyzetbe kerültem hogy 16 hetes terhes vagyok, de terhes vitamint nem tudok szedni egyiket sem hányás miatt. A kérdésem azokhoz szólna ha van még valaki aki nem tudja, tudta szedni a terhes vitamint. Ti mivel oldottátok meg hogy mégis egészséges súlya legyen a piciteknek? Az első gyerkőcömnél a második hónapban abba hagytam a vitamint nem tudtam tovább szedni egyiket sem folyamatosan hánytam és a babóca kis súllyal is született. A második babócánál ajánlották a protein shake-keket de nem vettem észre hogy az bármit is segített volna a helyzeten. Nem szeretném kis súllyal sem meg szülni de fogalmam sincs hogyan tudnám elérni hogy nőjjön a pici súlya, és minden szükséges tápanyagot megkapjon vitamin nélkül.

Az értelmetlen, beszólogatós kommenteket hanyagoljuk legyetek szívesek inkább könnyítsük egymás helyzetét és keress egy másik kérdést. Ha pedig segítesz hálásan köszönöm. Puszi nektek❤️



2023. márc. 30. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Egészségesen találkozol és annyi.
2023. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Egyik terhességem alatt sem szedtem terhes vitamint. Csak a magneziumot a görcsökre és a kálciumot a fogaim miatt (így is lett 2 lyukas, de ez lehet genetika is, anyának is ebben a korban kezdtek romlani a fogai).

Fiam 3540g, lányom 3280g-al született.


Egészsegesen ettem és ennyi

2023. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én nem szedem, mert a kapszuláktól hányok.

Panangint (magnézium) szedek annak pici a kapszulája meg Folátot (folsav) a Naturlandosnak nagyon pici a kapszulája én is simán beveszem.

Nemtudom annak amúgy mennyi értelme van, de én multivitaminos pezsgőtablettát szoktam még inni.

2023. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kellett a második és a harmadik választ lepontozni, több értelme van mint az elsőnek.

Sajnos nem mindig tudok egészségesen étkezni mert kihányom. Ezért szerettem volna járható megoldást hogy ne fogyjak le és egészséges legyen a pici

2023. márc. 30. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hipp natal! Ez folyadek, nekem csak ez maradt bent, a tablettaktol en is hanytam.


Nekem azert jocskan kellett a vitamin, 24. hetig hanytam naponta, alig birtam megenni valamit. Szoval konnyu azt mondani, hogy etkezz valtozatosan,egeszsegesen, mert van, amikor nem tudsz.

2023. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pezsgőtabletta maradt és a táplálkozás, más sajnos nincsen.
2023. márc. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a vitaminok és ásványi anyagok nem jelentenek tápértéket, nincsenek hatással a testtömegre. Egyik-másik B-vitamin étvágynövelő, van, amelyik hányingercsökkentő, így közvetett hatása lehet. Ha amiatt a hiedelem miatt gondolod ezt, hogy a várandósvitaminoktól nagyobb súlyú babák születnek, sajnos ez nem igaz. Egy ostoba babona. Itt is rengeteg ilyen kérdés van, hogy úristen, nagy lesz a babám, ha vitamint szedek? És írnak be ezren, hogy ők szedtek és normál súlyú volt a gyerek. Én is szedtem, igaz, hogy nem dedikált terjesvitamint, hanem saját válogatást a legjobb felszívódású termékekből: 2,75 kg lett a gyerek, ami mellesleg az orvosok szerint normális tömeg. Az alap, amit végig ajánlott szedni, az a D-vitamin, van olyan olajos csepp kiszerelésű, amiből egyetlen cseppben van 2000 NE, abból napi 2 csepp csak lemegy.
2023. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Első terhessegemnel is csak C, D vitamint, folsavat és magneziumot szedtem. C+D vitamint tudsz venni egyben is, magneziumot pezsgotablettaban is, folsav pedig egy pici gyógyszer. Én is próbáltam oda figyelni az egészséges étkezésre, de nem mondom h sikerült 😅 így is 3200 g-al született a kislányom, így a második terhessegemnel (most) sem jutott eszembe mást szedni. Én nem voltam rosszul, szimplán azt tanácsolta a szülésznő majd az orvos is megerősítette, hogy ez bőven elég.
2023. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2023. márc. 30. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!