Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » D vitamin hiány IR helyett,...

D vitamin hiány IR helyett, most akkor van PCOS es?

Figyelt kérdés
Pcost állapítottak meg mert 1,5eve nincs peteeres, mensi sem es cisztaim is vannak, de az inzulin tökéletes es a vércukor is. De D vitamin hiányok van es meg csak most jöttek ra. Endo doki szerint a D vitamin hiány miatt is elmaradhat a peteeres. Mit gondoltok? Volt mar valaki igy?
2016. júl. 7. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, nekem hasonló volt, bár cisztáim sem voltak.

A nagy dózisú D vitamin és egy lazább ch csökkentett diéta 40 napos ciklust csinált, a következőben pedig terhes is lettem. Aztán 9 hónappal a szülés után, amikor elkezdtem megint nagyobb dózisban a Dvitamint szedni, megint.

Végig figyelték amúgy a terhesség alatt is, végig szednem kellett , de csak 2 naponta 3000egységet.

Előtte naponta 3000 volt az adag és alkalmanként egyben 50.000 (van ilyen 1db tabletta, az endo doki írja fel, amúgy bioextra és vigantol, amit én kaptam.)

Így sikerült a minimumot elérni D szintben amúgy 3 év alatt...

Most egy évvel a 2. szülés után van 30-50 naponta ciklusom, de a szénhidrátra (hiába megfelelő az indulin és vércukor is) nem árt odafigyelni tényleg. Próbálkozz azzal is azért!

2016. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* ja és nekem is évente 2-3x jött meg, de volt olyan év is, amikor még nem akartam gyereket, hogy 1x. 2 év próbálkozás után jött össze egyébként, de szinte azonnal, ahogy írtam.
2016. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen azt mondta az endo doki hogy a diétát tartsam azert.
2016. júl. 7. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
ha pcos-od van, akkor IR-ed is, ugyanis az IR-ből következik a pcos. milyenek voltak a terhelés eredményei? esetleg egy másik dokinak is érdemes megmutatni.
2016. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szabály az, hogy minden PCOS egyben IR is, de nem minden IR PCOS. Milyenek lettek az értékeid, leírod?
2016. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Glukóz:5,13

Ogtt glukóz120': 4,9

Inzulin 0': 2,00

Inzulin 120': 7,92

Prolactin: 93

Tsh:1,5

2016. júl. 8. 11:55
 7/8 Manka68 ***** válasza:
A 120 perces cukrod beesik az éhomi alá. Ez IR. És mellé még D vitamin hiányod is van. Gyakori ennél a betegségnél. A hármas kezelés mellé szedj D vitamint is. Nem kell megijedni, nem olyan nagy a gáz. :-)
2016. júl. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a beeső cukor miatt IR. az inzud jónak nèz ki, de lehet, hogy a 60 perces eredmény màr nem lenne jó. keress egy hozzáértő dokit. sport,dieta plussz ha kell gyógyszer és hamar rendeződik.
2016. júl. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!