Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Titeket megnézett a nőgyógyász...

Titeket megnézett a nőgyógyász 12 hetesen?

Figyelt kérdés

Állami rendelés. Ma voltam 6 hetes, megbeszéltuk, hogy a 12. heti genetikára és NIPT-re hova fogok menni. Viszont ezt kivetően már majdnem 16 hetes leszek, amikor ő fogad.

Azert a terhesgondozásnak része a 12.heti vizsgálat, még akkor is ha az ember elmegy külön genetikára és NIPT-re, vagy rosszul gondolom?

Úgy érzem, mivel nem a magánrendelésére mentem, így nem törődik velem annyit. Rosszul gondolom?

Kicsit tanácstalan vagyok.


2023. júl. 3. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem nézett meg, csak a leleteket. Az Istenhegyin csináltattam a genetikai ultrahangot és Panoráma tesztem volt.
2023. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Mindkét terhességem esetén magánban csak a 7. és a 16. héten nézett meg nőgyógyász, a 12. héten a genetikai uh és vértezték voltak.
2023. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kulon van a genetikai elfordul, hogy a sajat dokid kesobb nezi meg a leleteket. De ugyis mondjak ha gond lenne, ugyh kb szerintem mindegy.
2023. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én magánba mentem 12.hetire, mivel nem volt gond, legközelebb a 20.hetin talalkoztunk az sztk-s dokival.

Ha minden rendben, azt a másik doki is megmonja, miért akarod 2x?

A terhesgondozásnak része a 12.heti genetikai, 1x. 1 orvos néz, az aki ért hozzá. Ne problémázz ezen, felesleges.

Olyan ez, mintha elmennél a henteshez húsért aztán a közértben is megvennéd ugyanazt, mert úgy szoktad. Ha gond van, tudni fognak róla, ha nincs, nálam is a másik töltötte ki a 91 napos igazolás oldalát a kiskönyvben, ő csinálta a hozzá tartozó vizsgálatot.

12.héten is meg fognak nézni meg 16.on, aztán 20.on is.

A terhesgondozás amúgy 4 alkalom, megállapítás, 12.het, 20.het, 32.het aztan a végén az nst ha nincs ok másra.

2023. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
8. Héten voltam a fogadott orvosomnál, 12. héten kombinált teszten az Istenhegyiben, utána csak a 16. héten kellett mennem a saját dokimhoz. A genetikai UH-n mondta az ottani orvos, hogy minden rendben van, miért mentem volna máshoz is?
2023. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem fogadott a 8. héten, akkor kaptam meg a beutalót is a védőnőhöz. Előtte 5. héten voltam terhesség megállapításon, de akkor még nem volt szívhang, csak azt ellenőrizte, hogy méhen belül van e. Ha a 6. héten még nem volt szívhangod, mert pl. később fogant, akkor azért egy magándokihoz elmennék egy plusz ultrahang vizsgálatra a 12. heti előtt.
2023. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Magándokihoz jártam végig,ő csinált mindent. Nála is szültem (2016-ban).
2023. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 7. héten voltam voltam megállapításon, majd 10. héten csak simán a saját megnyugtatásomra ugyanúgy a dokinál, ezután 12. heti volt a genetikai, majd a saját orvosom a 16. héten látott újra. Ezután jöttek a nagyobb szünetek, 20. heti genetikai, majd 24. ismét a nőgyógyásznál.
2023. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A 12 hetes ultrahangra elmész valahova, nem? Mit szeretnél, hogy ő még mit nézzen rajtad utána? Hidd el, nem is nagyon tudna hozzátenni semmit. A leletedet nézné csak meg, mondaná hogy ühümm, 4 hét múlva jöjjön vissza. Magánban általában azért akarják annyira sürgősen megnézni a leletet, mert a könnyű pénz lebeg a szemük előtt. (Tisztelet a kivételnek.) Én Prenára mentem annak idején, de a 12 hetes UH előtt, úgyhogy elmentem plusz egy ultrahangra a vérvétel előtti napon a biztonság kedvéért. 11 hetesen meg már bőven megtaláltam a magzat szívhangját szívhangfigyelővel, nem volt szükség hozzá dokira. Ha úgy érzed gond van, akkor el kell menni rendelésre vagy ügyeletre, de annak nincs értelme hogy ennél sűrűbben nézegessenek :)
2023. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!