Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Synlab Streptococcus B vizsgál...

Synlab Streptococcus B vizsgálatával kapcsolatosan valaki valami részlet? Hogyan zajlik? A honlapon nem részletezik. Eddig úgy tudtam, hogy csak nőgyógyászati kenetből tudják megtekinteni.

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a Synlabban ez hogy oldható meg. Kismama vagyok és a kötelező vizsgálatokban nincs ez benne, államiban nem csinálják meg, magánba meg nem akarok érte fizetni 25-30 ezret nőgyógyásznál. A synlab 4800 Ft-ért hirdeti. Hogy kell ezt elképzelni?
2023. júl. 8. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy leveszi az orvosod (20-30 e ft) ès te beküldöd…



Nekem levették sztk-ba ès èn viztem be laborba így is.

2023. júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Mi az hogy nem csinálják meg? Nálam automatikusan levették a 36. héten mindkétszer.
2023. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 - én is ki vagyok ezen akadva teljesen, nemrég derült rá fény, hogy nem egységes hazánkban a terhesgondozás, hanem bizony régiónkent eltérő. Ráadásul nem is kicsit. Pesti barátnőmnek pl.levették, benne is volt a kiskönyvében. Az enyémben benne sincs. Kérdeztem a védőnőt. Hát itt nálunk nem kötelező, ezért nincs benne. Elmentem államiba terhesgondozásra, le akartam vetetni, azt mondták ilyet már államiban nem csinálnak, mert minden kismama automatikusan kap szüléskor antibiotikumot, csak magánban tudom elintézni. Én is ki volt ezen teljesen akadva, csak 36 hetes terhesen már nincs erőm kotozkodni, de egyszer szüljek meg, s utána biztos megyek betegjogi kepviselohoz, mert rohadtul érdekel, hogy mire fizetek tb-t, ha nem kapok ellátást, csak magánban, sőt az is érdekelne, hogy miért vannak olyan eltérő terhesgondozasok régiónként. Pl a vércsoport szerologia. Első trimeszterben nekem kötelező, utána nem. Mind a két trimeszterben kérnem kellett a háziorvostol ehhez papírt. Az is persze őrjöngött, hogy mi a sz@rert vették ki a kiskonyvbol. Mikor eddig benne volt. A pesti barátnőmnek meg az első és a harmadik trimeszterben volt benne. A másodiknál neki sem. Persze az első vizsgálati eredményen rajta van, hogy javasolt megismételni a 23. Héten. Vicc ez az egész ország, az egészségügy meg pláne.
2023. júl. 8. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Én most mennék a betegjogi képviselőhöz és írnék a kamarának is. Ilyen nincs hogy Pesten támogatott, más megyében meg nem. Meg mi az hogy mindenki automatikusan kap antibiotikumot??? Indok nélkül? Biztos hogy nincs ilyen.
2023. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Komárom-Esztregomban is leveszik


1.

2023. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 - Mondom,hogy ezt a választ kaptam. Itt bizony van, hidd csak el. Automatikusan rácsapjak az antibiotikumot a kismamákra szüléskor, hogy tutira ne legyen gond. Mondván H hiába veszik le a 36.heten utána is megfertőződhetek szülésig, így ez a protokoll.s mivel úgyis kap minden kismama, fölösleges előtte a vizsgálat. Ha akarsz mégis. Oldd meg magánba.
2023. júl. 8. 12:55
 7/7 A kérdező kommentje:
4 - Egyébként a betegjogi képviselőt fel fogom bizony hívni a jövő héten, mert engem is érdekel, hogy államiban miért nem lehet levetetni, ha én akarom. Miért csak magánban. S akinek nincs rá pénze? Nekem speciel van, de nem akarom erre költeni. Van mire bőségesen egy első gyermeknél...ugyanis semmi nem volt ...
2023. júl. 8. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!