Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A ctg-n tulajdonképpen mit...

A ctg-n tulajdonképpen mit néznek? Mit mutat a gép? Mi a különbség a ctg és az nst között?

Figyelt kérdés

Bocsánat, kicsit tájékozatlan vagyok. Ma voltam először, és kb 20 percig tartott, annyit mondott a nővér hogy nagyon ügyes, rendben van, orvos láttamozta, ő is ennyit mondott. Tudom hogy a szívműködéssel van kapcsolatban, de miért kell ezt nézni és miért van olyan akinek ébresztgetni kell a babáját? (Csokival, stb)

Azt lattam hogy akkor lengett ki nagyon amikor éreztem a mocorgást, de olyankor volt hogy 180-at is vert a szive a gép szerint. Én ettől pont megijedtem, de légyszi írjátok meg mit is néznek, miért és mi a fontos.


2023. okt. 13. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan nem tudom, mit néznek rajta. Én fenyegető koraszülés miatt voltam kórházban,napi 2 ctg volt. Szerintem az kell, hogy időnként menjen föl, plusz hogy sose essen nagyon le.


A ctg szerintem a gép neve, az nst a vizsgálaté. Non stress, mert még nincsenek erős fájások. Van oxitocin terheléses teszt is, amikor pici oxitocint adnak (de nem annyit, hogy direkt megindítsák a szülést) és úgy nézik a szívhangot gondolom ugyanezzel a géppel.


De nem vagyok orvos, félindókból következtettem ki őket. Remélem valaki kijavít, ha tévedek.

2023. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, de ne kövezzetek meg, ha nagy marhaságot írok, hogy a magzatmozgás hogyan befolyásolja a szívműködését, úgy hogy te közben teljes nyugalmi állapotban vagy. Illetve mellette a méhizomzat tónusát is figyelik. Ezért "ébresztgetik", hogy produkáljon ő maga egy kis mozgást. Illetve ha ő maga nem mozog, az is informatív, hogy neki nyugalmi állapotban hogyan vér a szíve. Ha eltérés van, akkor akár a szülés indítása indokolt lehet.


Amikor én voltam ctg-n valami ilyesmit magyarázott nekem az asszisztens, vagyis nekem ez csapódott le belőle. De legközelebb kérdezd meg, és akár megírhatod nekünk! 😁

2023. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
CTG egy olyan vizsgálat, amellyel a magzati szívhang és a méh aktivitása egyszerre figyelhető meg, míg az NST vizsgálat (más néven nonstressz-teszt) során csak a magzat szívműködését monitorozzák. A különbség mindössze annyi, hogy a CTG során kettő, az NST során egy érzékelőt tesznek a hasra.
2023. okt. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!