Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nagyon kényes kérdésem van. L...

Nagyon kényes kérdésem van. Legalacsonyabb ketileptet szedem (antipszichotikum) plussz 200 mg lamolepoet és 5 hetes várandós vagyok. Orvosok szerint nem kell félnem, nagyon kicsi az esély a mellékhatásokra, mégis félek. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nagyon féltem a babát, ez a gyógyszer nem játék. Volt valaki hasonló helyzetben? Van aki végig szedte?

Bipoláris zavarom van, a legenyhébb tünetekkel, csak sok mérgező tényező volt az életemben (munkahely, család), ezért kellett a kemikális segítség. Mindez megoldódott szerencsére.

Hogy lett a baba?

A Miréna gyógyszerleadó eszközöket lecseréltem és az új kilökődött. A 6 hetes kontrolon már ott volt a pici. Mindig is vágytam még egy gyermekre, a gyógyszeres kezelésem tolta csak el. A gyógyszerek egy nagyon nehéz korszakot segítettek átvészelni, tavasszal kezdte volna el csökkenteni a doki. A baba mellett nem meri az orvosom, még konzultál egy másik szakorvossal is, aki kifejezetten ezzel foglalkozik. De addig is szednem kell.

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!

Ui.:

Maga a baba meg nem tartása nagyon megviselne, az orvos is úgy látja, hogy nálam ez tényleg óriási törlést okozna,amiből nem biztos, hogy talpra állnék.



2023. okt. 20. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

"Maga a baba meg nem tartása nagyon megviselne, az orvos is úgy látja, hogy nálam ez tényleg óriási törlést okozna,amiből nem biztos, hogy talpra állnék."


És attól nem tart az orvos, hogy viseled majd a kisbabával járó plusz terhelést? Az milyen törést okozhat benned? És akkor már 2 emberről beszélünk.

2023. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Ketileptről nem tudok, de a Lamolep az egyik olyan gyógyszer, amire az epilepsziás kismamákat állítják rá, mert minimális kockázata van. Ne aggódj.
2023. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első kommentelő:

Van már 2 fiam (akkor is jelen volt a bipo, csak ráfogtam az anyasággal járó fáradságra)kb tudom mire számítsak és szerencsére rengeteg baba-mama kör van a környéken, oda is imádtam járni. Plusz 10+ éve vagyok óvodapedagógus, a gyerekek a lételemeim.

2023. okt. 20. 23:14
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Ez esetben visszavonom a felvetést, azt hittem, első baba lenne.

2023. okt. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!