Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Evés után 1 órával magas a...

Evés után 1 órával magas a cukrom. Azt mondta a nőgyógyász csak nyugi,attól függ mit ettem. Most pénteken megint megyek nézik. Tényleg annyira nagyban befolyásolja? Mit egyek?

Figyelt kérdés
jan. 16. 04:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát mivel az ételben lévő szénhidrát nyomja fel a cukrot...... Mit ettél most? Meg mennyivel mérés előtt? Az se mindegy. Ha kenyeret kenyérrel meg cukorral és pont mérés elott, akkor persze hogy magas. Rendes cukorterhelést csináltak már?
jan. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Normális, hogy egy órával utána magas a cukrod, ezért nézik a cukorbetegek is gyakran a két órával evés utáni cukorszintjüket.
jan. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A glükoz jó volt,azt pár hete csinálták,most elmentem éhgyomorra 5 volt,megettem 1 burekot és majdnem 9. De a 24 hétben csinálták ezt is,és akkor 7 volt...most 33 hétben vagyok
jan. 16. 05:34
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Befolyásolja, de nagyon nem mindegy mit értesz magas cukor alatt? Mennyi volt az érték?
jan. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Hát az elég sok.


#4

jan. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Egy órával egy burek után majdnem 9-es cukorral szigorúan tartani kéne a 160 g-os diétát, elosztva melyik étkezésen mennyi szénhidrátot viszel be és minden étkezés után 1 órával mérd magadnak a cukrod (otthoni cukormerővel). Ennek az értéknek minden esetben 7 alatt kell maradnia.

Beszélj diabetológussal és ajánlom hogy lépj be a Terhességi cukorbetegség Facebook csoportba. Ott nagyon sok segítséget és hasznos napi tippeket kaphatsz.

jan. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Aki egészséges annak mindig annyi izulint termel a hasnyálmirigye, amennyi szükséges az elfogyasztott ételhez. Ehet marékszámra cukrot, akkor sem lesz 9-es cukra.
jan. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
7-től magas. Cukros lettél,tessék diétázni. Ajánlom a terhességi cukorbetegség facebook csoportot.
jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A 2. babával a 24. hézen nekem is jó lett az eredmény, de mivel az elsővel gdm-em volt így a 36. héten elküldött cukor profilra, ott az egyik értékem 8.2 lett, onnan szülésig 180ch diétát kellett tartani és napi 3x1 inzulint szúrni (na meg befeküdni a kórházba az első szúrásra és a kiírt napon indították a szülést)
jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A terhesség előrehaladtával romolhat a cukor, ha 24. héten jó is volt, 33. héten simán lehet rossz. Kétségbeesni nem kell, el kell kezdeni diétázni és méregetni minden étkezés után 1 órával, 7 alatt kell lennie. Ez nem jelenti azt, ha mondjuk heti 1X megszalad és 8-9 lesz az katasztrófa, de oda kell figyelni. Pár heted van vissza, simán ki lehet már bírni.
jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!