Tilos a röntgen?

Figyelt kérdés

13 hetes vagyok, pár hete fáj a fogam, elmentem ma dokihoz. Látszólag nem látott rajta semmit, amikor megfújta levegővel, nem volt érzékeny. Azt mondta, lehet hogy a két fog között van a baj, nem tudja röntgen nélkül, de azt meg nem csinál a terhesség miatt.

Ez tényleg így van? Most akkor fájjon és rohadjon a fogam tovább nyár közepéig, amíg megszülök?

Ha nem múlik, ír antibiotikumot, de az se megoldás ha azt szedem hónapokig, nem?

Mi a megoldás?


jan. 17. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam egy mellényt és megcsinálták mindig a röntgent.
jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt? Milyen idősen volt?
jan. 17. 11:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták, lehet, mert a mai digitális rtg gepek már nagyon kicsi sugárdózissal működnek.
jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fogaim képesek ép külsővel összeroppanni. Nekem a doki panoráma röntgent is csinált. A nőgyógyaszom azt mondta, ezzel sokkal kevesebbet ártok a kicsinek, mintha egész terhesség alatt a fájdalomcsillapítókat és antibiotikumokat kapkodnám befelé...
jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Előny-kockázat mérlegelés után megcsinálják, ha indokolt. A mai rtg gépek kis "dózissal" és irányítottan működnek, plusz ólomköpeny. Egy panaszmentes fog miatt pl felesleges, de ha fáj akkor lehet indokolt, hogy ne legyen góc a fogból (ami már veszélyes a magzatra, folyamatos gyulladást csinál).
jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Olyan rossz hogy eltérő vélemények vannak, tanácstalan vagyok.

Fáj ez tény, ez sem hiszem hogy jó állapot.

jan. 17. 12:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mellénnyel lehet.
jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, kicsit hülye kérdés, de: biztosan a fogad fáj? Nem az ínyed? Nekem sajnos volt ínygyulladásom, azt hittem a fogam fáj, megnézte a fogorvos, kopogtatta, fújta levegővel, végül az íny mellé bedugott valami kis pálca szerűt (nem tudom mi a neve) és akkor közölte, hogy az íny alatt van fogkő ami ingerli. Kiszedte, kaptam speciális szájvizet a gyulladás miatt és a fogam azóta is egészséges.
jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem hülye kérdés, sőt. Bár fél éve volt fogkő leszedésem, eléggé fogköves már most a fogam, a doki is mondta, két hét múlva adott időpontot leszedni. Nem tudom amiatt érzem e, de úgy érzem mintha a fogam fájna. Egyébként fújta, kopogtatta, nyomta is. Azt is mondta lehet hogy arcüreggyulladás, de az arcom nem fáj nyomásra…


Azt mondják a rossz fog is veszélyes a magzatra, ezért aggódom. Nem lesz gond, ha mégis rossz és így marad hónapokra???

jan. 17. 12:53
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem terhesen tört le egy darab a fogamból (lyuk miatt, nem szimpla fizikai behatástól), de terhesen nem fájt, így nem foglalkoztam vele.

Szülés után kezdődött a fájás, doki gyökérkezelni tervezi, a röntgenre várok épp, viszont én mondtam neki, hogy szerintem nem a fogam fáj (nem tudom, pontosan milyen, mikor a fog fáj, mert ez az első lyukas fogam...).

Nekem gyanús, hogy az ínyemmel lehet inkább baj (amellett, hogy nyilván a lyukas fog is érzékeny), mert egy-egy rossz nyelvmozdulat vagy hasonló után fájdul meg, és nem is a lyukas fognál, hanem előrébb és lent is, fent is.

Doki tanácsára Corsodilt használtam, azóta nem fáj...

(Az viszont tönkremarta a nyelvem, szóval vigyázni kell vele)

jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!