Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudja így (illetve én...

Honnan tudja így (illetve én is) hogy minden rendben van? Mert nem gondolnám, hogy röntgen szemei lennének.

Figyelt kérdés
8+4 hetes terhes vagyok. A nőgyógyász a mai nap csak a rizikóbesorolás papírt adta ide, de ultrahangot meg más vizsgálatot nem csinált. Előtte 7 hetesen voltam múlt hét hétfőn, ahol megállapította a szívhangot, illetve hogy 10mm nagyságú az embrió, a méh libatojás nagyságú. Nem kellett volna ultrahang vagy valami megerősíteni vagy a fejlődést követni?

2023. márc. 28. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellett volna?


2 terhességem volt.

Mindegyiknél volt 7hetesen a megállapítás, majd a 12, 18 és a 30 heti uh-k. Semmi több.

2023. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan.Nem lesz minden hónapban ultrahang.Úgy van,ahogy 1-es mondja.Összesen 4 db van egész terhesség alatt.
2023. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, idegőrlő, de nem ultrahangoznak mindig.
2023. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Menj el extrás, fizetős UH-ra genetikaira vagy 5D ra, milliòfèle van már, caak bìrd kifizetni..
2023. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogyan zajlanak a dolgok, ezért kérdeztem.

Mindenhol más a bevett szokás, mást írnak. Persze, hogy az ember belekavarodik. A nőgyógyászból is úgy kellett kihúzni a teendőket, mert szinte semmit nem mondott.

2023. márc. 28. 15:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Engem műtöttek 15 hetesen, konizációm volt. 2,5 centi méhnyaktól szabadítottak meg. Sem előtte, sem utána nem ultrahangozott az orvosom. Műtét előtt kézzel megvizsgált. Egy alkalom terhesgondozás el is maradt, mert pont a műtét után kellett volna mennem, de azt mondta a dokim, hogy így nem vizsgál, felesleges odamenni a semmiért.

Igazából sok helyen csak 4 ultrahang van. A megállapítás, majd a kötelező ultrahangok a 12, 18, 30. héten. Nálunk 36. heti csak azoknak van, akiknél valami miatt indokolt.

Terhesgondozáson is csak pár pillanatra nézett rá a doki, nem mozi volt.

2023. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Az orvosnak NEM röntgenszemei vannak, hanem tapasztalata, ezért nem vizsgálgat fölöslegesen.
2023. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Az én nőgyógyászom pl. havonta hívott vissza és mindig csinált is egy gyors uh-ot, hogy szépen nő - e a baba. De ő extra cuki volt. Állami amúgy.
2023. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Csak ha maganba jarsz terhesgondozasra, akkor lesz 4-6 hetente uh, attol fuggoen, hogyan hiv vissza.

Allamiban nem csinalnak nagyon, csak a kotelezoeket, ami osszesen 4 db az egesz terhesseg alatt.


Legalabbis az elso terhessegemet allamiban csinaltam vegig, nem nagyon volt uh, a masodik terhessegemnel mar maganba mentem, ott mindig volt.

2023. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mindenhol más, nekem államiban nem nagyon csináltak ultrahangot, csak a kötelezőket. A végefelé már többet, mert túlhordtam, de addig volt talán 5 db összesen.
2023. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!