Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12. heti UH-n Negatív "a"...

12. heti UH-n Negatív "a" hullám a ductus venosus-ban. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk, a szegedi klinikán, minden méret rendeben van, kivéve ezt az egy dolgot. A lelet alján szerepel megjegyzéskét, hogy "negatív A hullám Pi 2.15"

Genetikai tanácsadásra kell mennünk. Eléggé megijesztettek, de nem nagyon mondták, hogy ez mit jelenthet, csak annyit hogy rendellenességet jelezhet.



márc. 13. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sima google keresés kidobta, tessék:


A terhesség 11–13+6 hetében a ductus venosusban észlelt kóros áramlás (szoros kapcsolatot mutat kromoszómarendellenességekkel,cardialis/ szív / rendellenességekkel és a terhesség kóros kimenetelével Specializált centrumokban végzett tanulmányok több

mint 5000 terhesség, közöttük mintegy 280 Down kóros magzat vizsgálatával igazolták, hogy a 21 triszómiás magzatok kb. 80%-ában a terhesség 11–13+6 hetében kóros áramlás igazolható a ductusban. Ugyanakkor a kromoszóma-rendellenességet nem hordozó magzatoknak csak 5%-ában figyelhető meg hasonlóan kóros áramlás.

Ez a vizsgálat jól alkalmazható specializált

centrumokban, ahol a kockázat ismételt értékelésében játszhat.szerepet olyan terhességekben, amelyekben az NT / tarkóredő vastagság /mérés és a biokémiai szűrés alapján a kockázat határértéket mutat.

márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam. Ott kapott el az idegbaj hogy a down-os magzatok 80%-ánál mérik ugyanezt.

Még annyit mondtak hogy barátkozzak a nifty teszttel.

márc. 13. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdezd meg őket :)

Én sosem jövök ki úgy a rendelőből, hogy valamit nem értek és nem merem megkérdezni. Nem vagyok orvos, nem tudok latinul, addig nem jövök ki, amíg el nem megyarázzák, pontosan mi a baj. Erre a vehemenciára már most szükséged van, hiszen ha megszületik a babád, szintén kell majd orvos, aki néha ellátja az életben.

márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as. Kérdeztem, de csak szűkszavúan annyit válaszoltak, hogy rendellenességet jelezhet.
márc. 13. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kombinált tesztet csináltattál?
márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben valóban kell a vérből szűrés, mint a NIFTY, ott kiderül ha baj van.
márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt valami probléma az áramlással plusz a tarkóredővel is. Mentünk chorion vételre és egèszséges volt a baba, azóta meg is született semmi baja, nagyon szép, okos, eleven fiú. Nekem anno azt mondták ez egy jel, hogy lehet beteg. Többet nem tud mondani, mert nem biztos, de azt sem mondhatja, hogy tuti semmi baja. További vizsgálat kell és kiderül.
márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!