Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatt Gdm-es lettem...

Terhesség alatt Gdm-es lettem akkor is jók voltak az értékeim de cukorterhelésem magas lett! Diabetológusom mondta nem érti,h.lehetett magas ha telejes jók az értékeim? 4hetes fruktozamin,összes vizsgálat..Na mindegy végig csináltuk így!

Figyelt kérdés

Most már szülés után vagyok minden evés után mérem a legrosszabb evés után 6,3volt evés elött 4,8.

Az a kérdésem,h.6hetes kontrollra, terhelésre kell majd mennem.

Mi van akkor ha nem megyek? Kötelező? Ellenőrzik ezt?

Baba mellől nem szivesen megyek el megint ,h.2órát ott üljek vagy ki tudja mennyit...


ápr. 28. 03:15
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Hát attól függ, érdekel-e a baba mellett, hogy sikerült-e összeszedned egy maradandó diabéteszt.
ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem mentem el. A 6 hetes terhelés - szerintem - annyira nem lényeges, főleg, hogy ha még szoptatsz is. A szoptatás nekem a második terhesség alatt is még kicsit javított a cukorértékeimen, pedig akkor már csak reggel és este szoptattam, de még így is drasztikusan romlottak az értékek, amikor ez is elmaradt (32. héten). Szóval ha esetleg szoptatsz, akkor úgyis meg kell majd ismételni a terhelést, amikor már abbahagyod. Addig meg tartani (úgy-ahogy, amennyire tudod egy újszülött/kisgyerek mellett, ugye) a diétát, néha rámérni, és nem pánikba esni.

Ettől még idővel érdemes lesz megcsinálni a terhelést, de csak a magad érdekében, az anyák egészsége onnantól már senkit sem érdekel, hogy megszülted a gyereket, szóval nem fog senki utánad menni, hogy de miért hagytad ki a 6 hetes terhelést (nekem is mondták a kórházban, aztán ennyi, már másfél éves a gyerek, és azóta se merült fel senkiben, hogy nem voltam).

ápr. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem ellenőrzik, de én biztosan elmennék. Ez nem egy megfázás azt gondolom amit félvállról lehet venni. 2-3 óra az egész. Annyi időt tudnak vigyázni a gyerekre, hogy megbizonyosodj róla, hogy egészséges vagy, de igazából ez a te döntésed senki másé!
ápr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elmegyek persze vigyáznak rá csak minden nap mérem mert érdekel nem tartom már úgy a diétát mint terhesen össze vissza eszek és mégis jók az értékeim ezért is kérdeztem mi van ha nem megyek

...

ápr. 28. 19:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és igen szoptatok😊
ápr. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!