Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Elég ennyi vizsgálat?

Elég ennyi vizsgálat?

Figyelt kérdés

23 hetes vagyok jelenleg. Terhességem során a dokimnál magánban egyszer voltam, megállapításon. Utána viszont már csak a kötelező genetikai UH-kon a kórházban, mert oda hívott vissza. (Ő csinálta őket) Amikor kérdeztem tőle, menjek-e köztes időben hozzá magánba, azt mondta nem kell.

Én ezt eléggé kevésnek érzem, hogy legközelebb is csak 30 hetesen kell mennem, így bejelentkeztünk babamozira a 26.hétre, bár nem rendes vizsgálat, de ha valami nagy gond van azt ott is észre veszik.

De nekem olyan fura, hogy sosem hív vissza külön. Igaz nagyon le van terhelve, 5 hét mire van hozzá szabad időpont, mert csak heti 1x rendel. De így nekem olyan hiányérzetem van, hogy nincs kihez fordulnom, ha gond van, holott mindenkinél azt olvasom, hogy 4-5 hetente jár a saját dokijához a kötelező vizsgálatokon kívül.

Amúgy a terhességem eddig problémamentes, leszámítva a folyton visszatérő hüvelyi fertőzést.

A laborok, cukorterhelés természetesen megvoltak/lesznek.


+1 kérdés: ha a házi dokimmal nem jutunk semmire a visszatérő fertőzéssel, fogadnak ezzel a terhes ambulancián?


Előre is köszönöm!



ápr. 1. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Tökéletesen elég ennyi vizsgálat egy problémamentes terhességnél, nem véletlenül ennyi a kötelező.

Másokat azért hívogatnak vissza 4-5 hetente, mert az 4-5 hetente 30-40 ezer forint a dokinak. Külföldön ennyi sincs, mégsem több sem a károsodott magzat, sem a halvaszülés, sem a koraszülés...

Kicsit túl van tolva az egész. Azt kell gyakrabban nézni, akinek valóban baja van.

ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy 1 írja.

Felesleges. Attól nem lesz egészségesebb a baba.

Azért iktatnak be a dokik ennyit, mert minél több vizsgálat, annál többpénz.

Mind a 2 terhességemnél voltam a 3 genetikain meg a 3 laboron és ennyi.

ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fura a dokid, ennél jobban szokták szeretni a pénzt 🤔

Attól, hogy nem hív vissza, fertőzéssel például elmehetnél hozzá, nem a házi dokidnak kéne azzal foglalkoznia.

Nekem van magán dokim, aki abban a kórházban is dolgozik, ahol szülni fogok, de mivel úgyse nyúlhat hozzám szülésnél, nem hozzá járok terhesgondozásra, hanem sima államihoz. Havonta hív vissza, de nem nagyon csinált még semmit. Megnézi a genetikai eredményét, beírja a kiskönyvet, megméreti a vérnyomásom az asszisztenssel. Mivel veszélyeztetett vagyok, eddig nézett egy gyors szívhangot is mindig, de ennyi, akkor nem merül el jobban benne, nem is mér semmit. Én mondjuk nem ragaszkodnék hozzá, hogy ennyiért 30ezreket fizessek, de biztos van, aki magánban alaposabb. Ha lenne problémám, elmennék a magánhoz, de egyelőre nincs.

ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnyugtatóak!


Utolsó: kezdetben a doki foglalkozott vele, de ugye legutóbb a genetikain voltam nála, ahol sajnos nem volt idő ilyenkről beszélni, ezért hagyatkoztam most a házi dokimra. Magánba meg ugye 5 hét a várólista, szóval az kiesett. Ezért érdekelt a kórházi várandós ambulancia :)

ápr. 1. 18:32
 5/15 anonim ***** válasza:

#4! Azt nem tudom, engem a kórházban nem fogadnanak vele, mert csak kórházilag tartozom oda, a kerületi szakrendelőbe kell mennem. (Ahova én egyébként is járok.) Nálatok nem tudom, hogy van.

#3

ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Én többször mentem, igazából engem megnyugtatott. De párom édesanyja és a mamám is mondták hogy nekik a gyerekekkel annó csak 3x-4x kellett elmenni összesen.
ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Én csak azt tudom elmondani amit tapasztaltam. Amikor voltam az ambulancián egy nő ilyesmivel ment be mint te, valami fertőzés, de úgy beszéltek vele mint a kutyával. Megvizsgálták, de kintről hallottam, hogy mondták neki(kb ordítva) minek jött ezzel ide mit képzel magáról, ez nem hozzájuk tartozik és egyébként se tudnak mit kezdeni vele.

Nagyon gáz volt az egész. Sírva jött ki

ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
1# Nem feltétlen a pénz. Ne általánosíts! Nálam pl problémás terhesség és 4-5 hetente kell mennem, de nekem plusz vérvétel is kell pl. Viszont ő alapból is 4 hetente ránéz a kismamákra, az elsőnél az eleje problémamentes volt nálam, viszont 24 hetesen kiderült egy gond, aminél nem volt tünetem, és ha nem néz rám, lehet éppen megszülök, ha csak 30 hetesen néz meg. Barátnőmnek egyébként így derült ki egy véletlen látogatás alatt, hogy 1,5 cmre rövidült, kinyílt a belső méhszáj és tölcséresedett. Azonnal befektették. Semmit se érzett ebből, se görcs, semmi. Nem lett volna jó, ha akkor derül ki, mikor már beindul az egész... Én eddig hátrányát nem láttam a "felesleges" vizsgálatnak, csak előnyét, hogy ránéztek. Max egy "felesleges" kör.
ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Én nálad is kevesebbszer voltam vizsgálatokon, és csak államaiban. Makkegészséges a már 5,5 hónapos fiam. :) a visszatérő hüvelyi fertőzés pedig nekem sajnos csak a szüléssel múlt el, előtte semmi nem használt :/ szülés óta most jött vissza először... :/ de előtte max pár hetente, sőt, a végén már egybefüggő volt az egész, el se múlt teljesen soha. :/
ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

#8! Attól ez még naivitás, hogy nem a pénz miatt hívnak. Bármikor kinyílhat a méhszáj, akár a vizsgálat másnapján is. Akkor semmivel nincs előrébb. Vagy például van egy tünetmentes fertőzésed. Minden alkalommal vesz kenetet? Mert ha csak egy uh-t csinál, azt fogja látni, hogy minden rendben.

#3

ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!