Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi vizsgálatot,...

Kálvin Tamás kérdése:

Terhességi vizsgálatot, hogyan tudom megoldani ha Németországban dolgozok és nem tudnék haza utazni?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk ki menni Németországba dolgozni (nem megerőltető munka, takarítás). Viszont 4 hetes terhes vagyok maximum még és így minél hamarabb elszeretnénk állni dolgozni amíg ez lehetséges. Mivel amíg nem nagy a hasam és bírok dolgozni addig szeretnénk. Tehát ha elmegyek itthon magyarban a nőgyógyászhoz és kapok terhes kiskönyvet és elkezdem itthon az első vizsgálatotokat, akkor utána elmehetek dolgozni Németországba? Nyílván nem tudnék haza járni utána már vizsgálatokra emiatt ezt hogy tudnám megoldani? Mivel még kb 3-4 hónaposig is tudnék dolgozni emiatt élnék a lehetőséggel, addig amíg nagyobb nem lesz a hasam. Utána már nem fogok tudni dolgozni úgysem.Tehát a kérdés az, hogy ha nem jövök haza vizsgálatokra mi fog történi? Tegyük fel három hónap után jönnék haza és csak utána mennék el vizsgálatra? Vagy mi van, akkor ha németben megyek el a kiskönyvemmel vizsgálatokra? Azt itthon is elfogadják? Válaszolnátok az összes kérdésre? Köszönöm!

márc. 23. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Becsúszott baba? Vagy alapból vagy ilyen felelőtlen?

Kiskönyvet az után kapsz, miután megállapították az élő terhességet. Vagyis kb.7hetesen. Illetve, ha nálatok is a védőnő adja, akkor, ha hajlandó egyáltalán fogadni. Én pl.10hetesen jutottam hozzá.

Németországban mit akarsz a kiskönyveddel??? Az egy helyi dokumentum, ott senkit nem érdekel. Kinti egészségbiztosítás kéne, ahhoz, hogy orvoshoz menj, ami gondolom, nincs. Vagy magánorvos, ami egy vagyon lenne. Ha van egyáltalán terhesgondozás ilyen korán. Németországban fogalmam sincs, hogy van, de sok helyen 12hetes korodig rád se néznek. Úgy vannak vele, vagy megmarad vagy nem. Egyébként sem biztos, hogy probléma mentes terhességed lesz. Lehet, hogy nem emelhetsz például, ami takarítóként nem olyan egyszerű.

Nem igazán gondoltad át ezt szerintem. Azt hiszed, 3 hónap alatt majd halálra keresed magad, vagy mi? Pontosan mire vállaltatok gyereket? Mert ha mindketten most akartok kimenni, akkor gondolom, egyikőtöknek sincs munkája. Hol laknátok?

márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Lehet 2 hét múlva egész nap rosszul leszel és hányni fogsz mint a kutya, akkor nemhogy semmit sem kerestél de még a kiutazási költségeket is bukod.


Egyébként nem kötelező terhesség alatt vizsgálatra menni, a gyerek akkor is megszületik ha valaki nem megy. Itthon csak az anyasági támogatás múlik rajta, meg ugye a te egészséged.

márc. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Menj Németorszàgban terhesgondozàsra. Ha lesz munkàd, akkor egy biztosìtóval szerződèst kell kötnöd. Szerencsès esetben vègig tudnàl dolgozni. Nem tudom a nèmetknèl van-e megkötès, hogy hànyadik hètig dolgozhatsz. Legjobban akkor jàrnàl, ha ott is szülnèl. A magyar szülèszetek èvtizedekkel le vannak maradva.
márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon felelőtlen tervnek tűnik ez így...

Sajnos terhességnél szinte bármi beüthet (rosszullét, vérzés stb.), egyikkel sem kellene/tudnál dolgozni.

A fizikai munka alapból sem egy főnyeremény, arról nem is beszélve, hogy kismamaként vegyszerekkel dolgozni sem szerencsés.

Ha rossz helyen tapad a lepény, vagy hematómád van, akkor még ágynyugalmat is javasolnak, persze itthon, lehet ott kinn meg sem vizsgálnak, hiába vérzel, és emiatt fog elmenni a baba...

A 12. heti genetikai UH viszont fontos, azt hogy tudnád megoldani? Mert az lehet nagyon zsebbenyúlós, ha ottani "tb-alapon" nem tudod elvégeztetni, lehet csak ezen többet buknál, mint amit nyersz azon a pár hét munkán.

Eleve a munkáltató tudja, hogy terhes vagy, és alkalmazna így is? Mert ha esetleg el akarod titkolni, akkor megütheted a bokádat.

Ha már nem dolgozol, akkor is kinn maradnátok mindketten, egy fizetésből anyagilag ki tudnátok jönni? Vagy te hazajönnél, és egyedül lennél itthon terhesen meg a babával is? Vagy mindketten hazajönnétek? Mert akkor meg ennyi időért felesleges kicuccolni, nem? Végig kell gondolni mindent alaposan...

Viszont ezeket nem kérdezted, tehát kérdésedre a válasz: semmi nem történik.

Bizonyos támogatásokat kötnek ahhoz, hogy a kötelező terhesgondozásra el kell járni, ezeket buk(hat)od, ennyi.

márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizeted a TB-t és van érvényes taj kártyád, akkor tudsz a kormányablakban igényelni EU-s egészségbiztosítási kártyát. Azzal jogosult vagy bármelyik országban a helyi szabályok szerinti ellátásra a terhességed során.


Én is így jártam kint gondozásra, az utolsó trimeszterben jöttünk haza. Beszéltem az itteni védőnővel, aki azt mondta, sokan járnak külföldön gondozásra. Megvolt minden vizsgálatom, amit rögzítettünk is a kiskönyvbe, miután hazajöttem. Semmi probléma nem volt belőle.

márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van itthon munkaviszonyod? Mi a terv? Szülni hazajössz? Utána itthon éltek? Vagy utánanéztél Németországban hogy megy a várandósgondozás + szülés?
márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Pont takarítani? Vegyszerek közé koraterhesen? Hát okééé
márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Miért 3-4 hónapig tervezed a munkát? Még itthon is terminus vége előtt 30 nappal vagy jogosult csak abbahagyni. Szóval van még időd. Ne legyél már ennyire mihaszna, lusta, látatlanban.
márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőkörben azt gondolom, hogy ha ilyen sűrgősen és meggondolatlanúl akar valaki nekiindulni, az nyelvtudás nélkül történik. Nyelvtudás nélkül csak nehéz gyári melókat tudtok vállalni. Ami nem éppen optimális egy kismamának. A másik az, hogy megtévesztitek a munkáltatót, ennek is utána kellene járni maga a jogi oldalának. Meg az sem mellékes, ha tényleg a sejtéseimnek megfelelően nyelvtudás nélkül vagytok, akkor egy esetleges sürgősségi ellátásnál, hogyan fogjátok elmakogni mi a baj?! Nem lenne egyszerűbb a férfi tagnak kimenni, bérelni egy lakást, és amikor már van fixen minden akkor csatlakozni? Meg ez mennyire komoly? eléldegéltek pár évet és haza jöttök ? Át kell gondolni a gyermek iskolázását is.
márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Örülök a sok okoskodónak aki jobban tudja az élet helyzetem mint én. Egyébként más is dolgozott gyárban 5-6 hónaposan is. Ráadásul utolsónak üzenem mivel jobb egy munkaadó? Sehol nem veszik fel a terhes nőket 5 hetesen se mert nekik ez teher! Az biztos jobb ha minket ellehetetlenítenek nem de? Nyilván vannak céljaink ház stb.. Amig tudok dolgozni megtenném még pár hónapig legalább. Ez dupla annyi pénz és mire jön a baba haladni akarunk mi is. Hagyjuk ezt, hogy felelőtlen meg blabla. Istenem az ilyen válaszadók kíméljenek már meg. Ha neked nem kell baba, akkor menjél építs karriert vagy amit akarsz és húzd meg magad és örülj magadnak, de ne mást oktass ki ha egy értelmezést nem tudsz felfogni. Én kérdeztem, de sokan 70% ba nem is arra válaszoltak és tisztelet a kívételnek. Utolsónak még annyit, hogy: [link] Még ők is le írják, hogy bezzeg a cégek kreatívak és trükközhetnek, ha elmondod és nem vesznek fel. De a felmondási védelem az áll. Tehát ha minden igaz ők is le írták, hogy nyugodtan ellehet titkolni is és nem köteles bejelenteni csak később amikor már dolgozok. Ergó próbaidőn se tudnának ki rúgni. Mert ha elmondom akkor meg fel se vesznek. 10-12 hetesen is vannak sokan akik elmondják, csak itthon fix hogy próba időn ki rugnak. De ezek szerint Németben másabb a törvény. Sokan ezért titkolják el, mert senkit nem vennének fel éppen azért mert tudják, hogy akkor ők fizetnek később a kismamának és nem rughatják ki őket.
márc. 27. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!