Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy zajlik a terhesség...

Hogy zajlik a terhesség megállapítása pontosan?

Figyelt kérdés
Tudom elég hülye kérdés de akárkit kérdeztem erről vagy akárhol olvastam senki nem mondta el nekem pontosan hogy mi vár rám. Holnap megyek az első vizsgálatra amióta pozitív a tesztem. Mit csinál pontosan az orvos? Hüvelyi vagy hasi ultrahang? Vagy pontosan mi fog történni? Mert mindenki csak annyit válaszolt csinál egy ultrahangot.
ápr. 4. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kikérdez, csinál egy uh-t. Ha évek óta nem volt rákszűrésed, akkor leveszi azt. Ad egy rizikóbesorolós papírt, esetleg beutalókat az első laborra (de sok helyen kiskönyvvel kell menni vérvételre), van, ahol adnak időpontot a 12 hetes uh-ra, de van, ahol neked kell kérned.

Az uh lehet hasi is, hüvelyi is, korai terhességnél ált. hüvelyi.

ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Te amúgy nem jársz évente rákszűrésre? Tök egyértelmű, hogy mit jelent, hogy csinálnak egy uh-t. Mármint tök egyértelmű lenne, ha amúgy járnál nődokihoz...
ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Hat, mert ennyi, csinal egy huvelyi uh-t, meg kikerdez :D Esetleg leveszi a rakszurest, ha reg volt.

Mi kell meg?

ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod, hogy azt gyanítod terhes vagy mert késik iksz hete a havi vérzésed és az otthoni terhességed pozitív lett.

Megkérdezik mikor menstruáltál utoljára, mikor volt az utolsó rákszűrésed és kívánt terhesség-e (ez kötelező kérdés).

Levetkőzöl, megvizsgál manuálisan, ha időszerű akkor kenetet vesz a rákszűréshez, aztán csinál egy hüvelyi ultrahangot.

Felöltözöl.

Elmondja a további teendőket (védőnő, labor, UH, terhesgondozás), ha ők adnak akkor kapsz időpontokat, beutalókat ha nem ők adják elmondják hol kell kérned.

Ha még nem lát szívműködést, valószínűleg a fentiek előtt visszahív egy ellenörző ultrahangra mielőtt megkezdik a terhesgondozást.


Persze a fentiek történhetnek némileg másképp is, helyenként változóak lehetnek a szokások.

ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima uh vizsgálat,az,hogy hüvelyi,vagy hasi,az attól függ,hogy látja-e amit kell sima uh-val.Nekem 3 gyerekem van,egyszer sem volt hüvelyi uh,mondjuk én a 8.héten mentem mindig,nem előbb.Addigraindent rendesen látott,volt szívhang,stb.Rákszűréshez kenetet azt lehet,hogy fog venni.
ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!