Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi történik abban az esetben...

Mi történik abban az esetben ha Pesten lakom, de nem ide vagyok bejelentve? Védőnőnél és mikor küldenek tovább ilyen olyan kivizsgálásokra?

Figyelt kérdés
Akkor ha kell majd járnom vidékre ? Mert a tulajunk nem engedi ,sőt egyik se engedte eddig ,hogy bejelentkezzünk a lakásba. Amit persze megértek, de nem szeretném ha hátrányom lenne ebből.

2012. febr. 12. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellesz vidékre menned! Ahhoz a védőnőhöz kell menni amelyikhez tartozol. Mindegy hogy be vagy jelentve vagy nem!

Én 2009-2010ben voltam terhes,albérletben laktam,és nem voltam bejelentve. A körzeti védőnőhöz mentem,megmondtam hogy albérletben lakom.

2012. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőnél a tartózkodási hely számít, én is vidéki címmel albérletben kezdtem a babázást. Érdekes lett volna 250 km-t utazni :)

Dokikhoz is mehetsz helyben, szülni is. Csak a háziorvoshoz kellett átjeletkeznem, hogy táppénzre tudjon venni.

2012. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A védőnőnél az a cím számít ahol alszol. Nem hatóság, nem baj ha nem vagy bejelentve. Ha átköltöztök másik albérletbe akkor másik védőnőhöz kell járni. Mindig az azért a területért felelőshöz.

Orvoshoz is mehetsz a körzetihez, vagy választhatsz mást. Az orvosválasztás szabad, a védőnő nem.

2012. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok most.Ahol lakom albiba nem engedik,hogy bejelentkezzek elmentem a közeli rendelőintézetbe bejelentkeztem egy nőgyógyhoz,pofátlanul bekopogtam egy házi dokihoz aki szívesen áttvette a kartonom és felhívtam a körzetileg az albimhoz tartozó védőnőt is . Nem kértek lakcímkártyát.Hypertóniával kezelnek és eddig mindenhol fogadtak ekg, fogorvos ,kardiológia ,labor.Volt hogy immel ámmal de határozottnak kell lenni.
2012. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is albiba lakunk , és a barátnőmnél vagyok bejelentve a 4. kerületbe. De a kerületemhez tartozó védőnőhöz járok. Most fogok szólni a főbérlő csajnak hogy átszeretnék ide jelentkezni ideiglenesen. És semmi kivetni valója nem lesz ellene, hiszen a férjem is itt van ideiglenesen bejelentve. Nem értem miért nem engedik hogy ideiglenesen bejelentkezzetek?
2012. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat.

Kicsit féltem ,mert így is nehezen indult. A 14 kerbe lakok,nőgyógyászhoz ide járok. De háziorvost csak a 6 ker.be tudtam intézni.Más orvost az 5 ker.be. És ha a háziorvos elküld valahova nem biztos ,hogy fogadnak. Volt már rá példa. Nem tetszik nekik,hogy nincs pesti címem, és ahova küldött a doktornő az meg még kerületileg se stimmel.

Értem a tulajt,mert félhet. Hiszen ha meglesz a baba és egy aljas szemét lennék( Vannak ilyenek)akkor nem tehet ki egyik napról a másikra a lakásból.

Ha megtudom e nélkül is oldani a dolgokat akkor felesleges is is bejelentkeznem ,vagy ez miatt összeszólalkozni a tulajjal stb. mindenkinek megy a zöld kezecske , köszönöm még egyszer.

2012. febr. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!