Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valóban árthat kora terhességb...

Valóban árthat kora terhességben a hüvelyi ultrahang?

Figyelt kérdés

Miért? És akkor az orvosok miért csinálják anélkül, hogy szólnának nekünk, hogy mérlegeljünk: akarjuk-e?

Vetélést is okozhat?



2012. aug. 23. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ártana nem csinálnák.

Nekem hetente kellett mennem a pozitív teszt után egész a 12 hetes uh-ig, mivel előtte több vetélésem is volt. Nem volt semmi baj a picivel.

Egyébként meg, inkább görcsöljön egy picit utánna a hasad, mintsem a 12hetes, vagy egy későbbi uh-n derüljön ki hogy baj van a picivel.

2012. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem mérlegelnék, mivel az első terhességem a 21-ik héten szüléssel végződött, mert fejlődési rendellenessége volt a fiamnak, amit nem vettek észre a 12 hetes uh-n.

Ha mérlegelhetnének a kismamák, több beteg, nyitott gerinccel született csöppség kínlódna, vagy talán már nem. :(

2012. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Félreértetek, bár én nem fogalmaztam rendesn... Koraterhesen elvetéltem, és volt aki kérdezte hogy miért engedtem a hüvelyi ultrahangot; nagy hiba volt...

Hát, én szerettem volna látni azt a szépséges kis Mákszemet, és azt is, hogy jó helyen van...

Most bennem is felmerült hogy talán nem kellett volna elmennem csak 7 hetesen pl. De nekem is vannak kezelt hormon gondjaim, így inkább sűrűbben szeretném látni én is hogy minden rendben.

2012. aug. 23. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Korai terhességnél egy baba vagy akkor mehet el ha nem jól tapadt meg vagy nem jó helyre vagy nem egészséges,ne edd magad..
2012. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a hüvelyi uh-tól vetéltél el, amit egyébként nagyon sajnálok. A kettőnek igazából semmi köze egymáshoz, vagy ha igen, akkor nagyon brutálisnak kellett volna lennie a dokinak, ha ettől a vizsgálattól vetéltél volna el. Aki ezt mondja, az 1 nem ért hozzá, 2 tök hüje. :) A hüvelyi uh egyébként sokkal pontosabb képet ad a mákszemről, mint a hasi uh, ezért is találták ki. :) Mondjuk nekem még nem volt részem hüvelyi uh-ban, mert itt külföldön, ahol élek, nem is létezik ilyen. Bár meg kell mondja, a hasi uh-n is volt, hogy fájdalmas volt a vizsgálat, de inkább lásson jól a doki, minthogy valami baj legyen.


Szóval szerint nagy hülyeség, hogy a hüvelyi uh vetélést okozhat, ha káros lenne, akkor nem engedélyeznék a használatát.

2012. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a sextől is elmehet a baba?
2012. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Butaság! Ettől nem vetélsz el. Én már 5hetesen voltam hüvelyi uh-n+még 3x a 12.hétig. Semmi baja a babának.

Igaza van az egyik válaszolónak, a baba vagy akkor nem marad meg, ha életképtelen (genetikai rendellenesség) vagy ha nem tapadt meg jól. az uh-nak ehhez semmi köze, aki ezt mondta neked az hmm...tudatlan ebből a témából.

2012. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap voltam és először hasit csinált azon a terhességet megtudta állapítani de a többit nem mert nem látta rendesen (kicsit teltebb vagyok a magasságomhoz képest) ezért hüvelyit alkalmazott és ott mondta hogy 7hetes 3napos vagyok. 10ik hétig alkalmaznak hüvelyit én így tudom.
2012. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondolom. És igaz a szexes dolog is:)

Ebbe még bele sem gondoltam...:)

2012. aug. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!