Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A debreceni klinikán az...

A debreceni klinikán az ultrahang tényleg olyan gáz?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok,és sajnos oda kell mennem ultrahangra jövőhéten, mert az Otiba a hova járok terhesgondozásra sztk alapon nincs fogadott dokim,szabin lesznek..

így marad a klinika,de sok rosszat hallottam róla.

például egymás után ,futószalagon ultrahangoznak,

és ha kérdezni mersz valamit még nekik áll fentébb, nem mondanak semmit stb..


azért csak megkérdezhetem hogy van a babám nem??

és súlybecslés van?



egy aggódó kismama



2012. okt. 15. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a futószalag rendszer igaz, rengetegen vannak. Nálunk úgy volt, hogy ketten a függöny mögött álltunk, addig a harmadik kismamát vizsgálták. Hallottuk a baba betegségeit, és hogy el kell vetetni. Én nagyon szarul éreztem magam, főleg, hogy mi is vidékről betegség gyanúja miatt mentünk... Egy-két perc alatt végeznek.

De valószínűleg azért ilyen gyors, mert nagyon profik, egyből látják, ha gond van és azt is, ha nincs. Ne aggódj, megmondják, hogy minden rendben. Súlybecslés nem volt nekünk.

2012. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én genetikai tanácsadás miatt voltam ott UH-n, kétszer is. Egyszerre 3-4 kismamát szólítanak, egy van benn, a többinek kinn, de már az ajtón belül kell várakozni. Ha elpisszented magad, azonnal rádszólnak, hogy rendelőben vagy, maradj csendbe. Az UH valóban futószalagos módon megy, a férjem pl be se akarták engedni, de ő bejött. Gyorsan megnézik az adatokat, és kész. Én mondjuk megkérdeztem, hogy milyen nemű baba, mert addig sajna nem tudtuk, mindig eltakarta magát, de megmondták, de utána azonnal mehettem ki... De valóban csodálkoztak, hogy kérdezni mertem valamit. Az UH kép is eszméletlen drága...


36 hkm

2012. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

gondoltam hogy ez van,

NST-re odajárok,így látom mi van, hangos bemondón mondják a kismamák nevét,3- at egyszerre és látom hogy mennek be sorba..


amúgy nem érdekel, mert úgyis megfogom kérdezni hány kiló lehet és hogy jól van-e


és ha beszól komolyan mondom hogy vissza fogok szólni


végül is én vagyok a kismama, jogom van tudni mi van a babámmal.

ha meg bunkók, akkor nem is értem miért ezt a hivatást választották..

2012. okt. 15. 18:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled kedves kérdező!!!Jogod van tudni,hogy mi van a babáddal,hiszen te vagy az anyukája!!!És minden orvos elmehet a jó b.dös francba!! Itt Tiszaújvárosban is ez megy.Egyszerre behívnak 3-4 kismamát,van egy függöny,ahol meg kell állni,és szépen sorban egymás után fekszünk az orvos keze alá és így Uh-oz.Max 5 percet fordítanak egy kismamára.Én kb 5 percet feküdtem,de az előttem lévő kismamákat 2 perc alatt kiszórta a doki.Szerdán voltam a 10 hetes Uh-on,és a doki még csak annyit sem mondott,hogy meg vannak-e a babám kezei-lábai.Csak a szívhangjával küszködött,hogy megtalálja,mire nagy nehezen meg lett,de alig lehetett hallani,meg megnézte a CRL-t és kész.Mondta 2 hét múlva találkozunk,és mehettünk is ki.Én is be akartam hívni a férjemet amikor beszólítottak,de asszisztens nő mondta,hogy majd akkor szóljak ki a férjemnek amikor én következem,addig nem lehet bent.Én meg voltam olyan ,,pofátlan,, hogy amikor rajtam volt a sor behívtam a férjem és így ő is láthatta a babánkat.Hát majd nehogy már az asszisztens nő dumálja meg nekünk,csak azért mert fiatalok vagyunk(én 23 a férjem 26).
2012. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt gáz.Én kétszer voltam.Két ultrahangozó helység van.Van a nagy képernyős,ahol veled szemben látod a babádat,ott velem kedvesek voltak.A férjem is bejöhetett.Másodjára ott a folyosón hívtak be,ott nem láttam semmit a babából,de megkérdeztem hogy jól van e.És mondták hogy jól.

Nekem inkább az a problémám hogy egy csomó pasi ott ül a felesége,barátnője mellett és a hatalmas hassal rendelkező kismamiknak át nem adnák a helyet.És rengeteget kell várni,és nagyon meleg van.Ééés tőlünk olyan messze van,mert másik városban lakok.

2012. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

igen ezt én is tapasztaltam,volt velem a férjem is, de amikor már nem volt ülőhely, ő felállt hogy a többi kismama le tudjon ülni..


hát akkor ez tényleg gáz :)

2012. okt. 15. 19:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!!Én két kislányomat szültem a Klinikán,oda is jártam végig UH-ra.Szerintem egyáltalán nem volt semmi gond,nagyon hozzáértő,normális emberek dolgoznak ott,többel is találkoztam a két terhességem alatt,minden kérdésemre válaszoltak,megnézték rendesen a babámat,súlyt nem mérnek,azt ne is kérd,a baba méretei alapján lehet következtetni arra,hogy megfelelően nő-e a pici.Egyébként az tényleg igaz,hogy nagyon sokan vannak,ettől érezheti az ember a futószalagot,3 kismamát hívnak be egyszerre,míg egyet néznek,a másik kettő a függöny mögött vár.De ha kéred,a párod is bent lehet,amikor téged vizsgálnak,amikor lefeküdtél az ágyra,szólítják a függöny mögött várakozó párodat.Az enyém is mindig jött velem,soha nem küldték ki.Hatalmas monitoron nézheted a babádat,szerintem nagyon színvonalas,korszerű gépeik vannak,és a szonográfusok is hozzáértő szakemberek.Nekem csak pozitív tapasztalatom van ilyen téren.De majd írd meg,mi a véleményed,milyen volt.
2012. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én tegnap voltam genetikai tanácsadáson ott, és magzatvizet is vettek. Hát tényleg rengetegen vannak és az uh-ra 3- ával szólítanak, de nagyon profik, hamar megnéztek. Szólt a szonográfus, hogy nem lát semmi eltérést, és mondja e a baba nemét?! Rávágtam, hogy igen, erre ő: kislány ! Na sírva fakadtam, és kérdezte, hogy most jó vagy rossz, mert cserélni nem tudunk. Akkor mondtam, hogy persze jó, mert van két kisfiam. Nagyon örültek velem együtt! Ezzel együtt kb 2-3 percet voltam bent, de mindenki normális. Szerintem kérdezhetsz nyugodtan. Nagyon értik a dolgukat, még ha sokat kell is várni, de itt biztos lehetsz benne, hogy értik a dolgukat! Azért írd meg, neked milyen volt!
2012. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

akkor majd ide, vagy privibe akit tényleg érdekel megírom

2012. okt. 16. 09:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Na akkor egy kis biztatás!

Hétfő , kedd, és csüt. genetikai tanácsadási is van, tehát ha oda nem kell menned, akkor inkább fogj ki egy szerdai vagy egy pénteki napot és akkor kevesebben lesznek.

Súlyt nem mérnek, ez való igaz, én az előző terhességemnél mikor rákérdeztem azt mondták azért, mert nehéz behatárolni, az uh. nem mérleg, és akkor a kismama elkönyveli magának, aztán ha mégsem akkora na akkor megy a baszogatás, hogy pedig bezzeg ott azt mondták. Egyet értek. nem az a lényeg mekkora súlyra, hanem hogy a méretei: fejkerület, mellkas, stb kornak megfelelő-e, vmint nem látható-e rendellenességre utaló jel.

nekem bejöhetett a férjem, ( meg másnak is) igaz először a függöny mögé, ahol várakoznak a többiek, de ha az előttem lévő már felöltözött szólnak hogy jöhet az apuka. most meg már nem is a monitoron lehet nézni, hanem van egy lcd tv beállítva. nekem nem volt még csalódásom, második terhességgel járok csak oda. Pl. legutóbb a nemét se kérdeztük látja-e, ő mondta látszik, és elmondhatja-e?

Úgyhogy nyugi. Tény, hogy sokan vannnak de kibírható és nem gáz.

2012. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!