Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ultrahang során kiderült,...

T303enek kérdése:

Ultrahang során kiderült, hogy a bennem növekvő magzat 40mm-es. A dokim, azt mondta, hogy ez 3 hetes terhességnek felel meg. Mindenhol azt olvasom, h az ekkora magzat az már jócskán nagyobb,7-8 hetes is akár. Nektek mi volt a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát a dokid valamit tuti elnézett. 10 hetes korában 40 mm.

Családvilág.hu-n olvastam. A 3 hetes az kb. 1 mm. És még nem is látszik.



Email


A terhesség 3. hete

Cikk nyomtatása

Terhesség hétről hétre

A várandósság hetei

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940


A baba neme a fogantatás pillanatában eldőlt és zigóta osztódása rendkívül gyors ütemben halad, miközben a 3. terhességi hét végére szedercsíra formájában megérkezik a méhbe. Ha a megtermékenyült petesejt két felé osztódik, akkor azonos genetikai állománnyal rendelkező, egypetéjű ikreket fogsz a szíved alatt hordani. Bár a legtöbb nő ebben a szakaszban még nincs tudatában a várandósságnak, egyeseknél már jelentkezhetnek a terhesség korai tünetei.


A kismama


A terhesség 3. hetében még nem vagy tudatában annak, hogy benned már egy új élet fejlődik. A termékenységi időszak már a ciklus 10. napja előtt elkezdődhet és sok esetben egészen a 17. napig tart (az utolsó menstruáció első napjától számítva). A tüszőből kiszabadult petesejt általában 1-2 napig alkalmas a megtermékenyítésre, így sok esetben az időzítés kulcsszerepet játszik a terhesség létrejöttében.


A petesejt és a hímivarsejt sikeres találkozására a legtöbbször nem utal semmilyen jel, és ezt a napot is ugyanolyannak érzed majd, mint bármely másikat. Azonban vannak esetek, mikor a fogamzás pillanatában egy nő megérzi, hogy megtörtént a csodálatos esemény. Véletlen, vagy valamilyen misztikus tapasztalat?


A terhesség átlagosan 40 hétig, vagyis 280 napig tart. Ezt a periódust a legutolsó mentruáció első napjától, vagyis a peteérés előtti 14. naptól számítják.



A baba


Az embrió fejlődése a 3. héten:


Néhány órára a megtermékenyítés után a megtermékenyített petesejt elkezd osztódni. A második nap végén a kicsi golyócska már 16 sejtből áll, és leginkább egy szederre hasonlít.


A megtermékenyített petesejt még 3-4 napig vándorol a petevezetékben a méh ürege felé. Ezután megtapad a méh falán és elkezd lassan fejlődni, termelve a hCG hormont, de ez ebben az időszakban még nem mutatható ki terhességi tesztekkel.


Útja végén a kis sejtgolyócska 64 sejttel rendelkezik. A hét vége felé kisbabádat egy 1 mm átmérőjű hólyagcsíra jelenti, ami beágyazódik a méh falába az elkövetkező kilenc hónapra.

2012. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ugye ez most csak vicc? Az orvos nem mondhatott olyat, hogy 3 hetes terhesség, mert olyan nem is létezik! Mikor a terhesség legkorábban kiderül, már 4 hetes, mivel az utolsó menzesz első napjától számoljuk. Ez az egyik.

A másik, hogy 40mm-es magzatra meg pláne nem mondhatta, még úgy sem, hogy esetleg a fogantatástól számolta a 3-at, úgyanis az jó 10-11 hetes terhességnek felel meg, még csak nem is 7-8-nak.

2012. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Igen szerintem a doki is így értette, kimaradt menszesz után 3 hét. Nem tudom miért így mondta, de 7-8 hetes lehetsz! Gratula!
2012. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja tényleg nem 7-8 hét inkább 9-10 bocsi csak elírtam a kérdésedre nézve
2012. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 3 hét sehogy sem stimmel, még kimaradt menzesz után 3 héttel sem. 7 hetesen 10 mm körül van a baba, a 40 mm-es legalább 10 hetes terhesség.
2012. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úristen! ELmegyek egy másikhoz. Magánrendelésen vtam pedig, és tessék... Igen, ha a fogantatástól nézzük akkor igen, számolhatta úgy. De az adatok alapján, ezek szerint nem annyi. Köszi a segítséget!
2012. okt. 12. 18:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban teszed ha váltasz, vagy pedig kérdezz rá, hogy mégis hogy értette. De az meg milyen már?
2012. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit félrehallottál vagy félremondott a doki vagy nem volt ott fejben.2 hete voltam uh-n akkor voltam 9 hetes terhes és akkor volt 26,5mm a babám.tehát a 40mm az kb 11 hetes terhességnek felel meg.
2012. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet azt a 40 mm-t a petezsák méretére értette? Lehet!
2012. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez tényleg lehetetlen! Nekem 7 hetesen volt 14,7 mm a 12. héten pedig 54,1 mm.
2012. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!