Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, ti orvost váltanátok...

Kismamák, ti orvost váltanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Még mindig nem térek magamhoz, olyan történt velem. A 12 hetes uh-ra mentem az orvosomhoz, aki megdöbbentő tényeket közölt velem: a magzatnak nagyon súlyos fejlődési rendellenessége van, azonnal el kell vetetni. Azt mondta a koponya az egyik oldalon nyitott, az agya asszimetrikusan fejlődött, egyik oldalon teljesen hiányzik, biztos benne, hogy ezt a terhességet meg kell szakítani, ilyen durva fejlődési rendellenességet nem szoktak eltéveszteni.Küldött a megyei kórházba terhességmegszakításra.Ott egy másik orvos is végzett egy ultrahangot, és meglepődve mondta, hogy ő mindent teljesen rendben talál. Elküldött Debrecenbe a Genetikai Tanácsadóba, nézzék meg ők is. Ott is mindent rendben találtak, kornak megfelelő minden. Ráadásul ott találkoztam egy másik kismamával, akiről kiderült, hogy szintén ugyanaz az orvos félrekezelte! Nem értem, előző gyermekemet is ennél az orvosnál szültem, mindig meg voltam vele elégedve, eddig nagyon rendes volt. Ezek után hogy bízzak benne?

Gondolhatjátok, egy hétig nem aludtunk, én teljesen ki voltam készülve, és még mindig nem tértem magamhoz. Arra is kíváncsi lennék, járt-e hasonlóan valaki, mert ilyet még életemben nem hallottam. Debrecenben az orvost megkérdeztem, hogy az orvosom hibázott, vagy az uh-ja nem jó, de ő udvariasan kitért a véleményalkotás elől, pedig egy orvos biztos meg tudná mondani, ez most súlyos tévedés, vagy az uh gép nem megbízható.



2012. dec. 7. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy váltanék!!!
2012. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az életbe többet nem engedném neki, hogy megvizsgáljon!

Ennél az sztk is 100* jobb!

2012. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
6%

Az uh nem egy 100%-os vizsgálat, nem jelenti ki neked egy orvos sem, hogy Makk egészsèges a gyermeked, csak azt hogy valószínű beteg, vagy egèszsèges!

Lehet az orvos nézte el, lehet a gép volt rossz, de lehet tényleg beteg a baba.

Az egyik orvos biztos nemfogja a másikat felűlbírálálni!

2012. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Én tuti vàltanék! Ennyire nem lehet rossz egy uh gép, hogy nem is egy, hanem több rendellenességet mutat, ami nagy valószínűséggel nincs is. Én ezek utàn nem tudnèk megbízni ebben az orvosban és mindenképp megnézetném a babàt még egy harmadikkal is.
2012. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én visszamennék még legalább egyszer,hogy ez meg ez lett az eredmény, és hogy nézzen már meg ismét,hogy mit látott ő fejlődési rendellenességnek.

Egyébként igen, hallottam hasonló esetről. Ismerősömnek anno nagyon magas lett az AFP-je. A dokija megnézte uh-on, mondta,hogy nincs gond. Ők azért csak elmentek másik dokihoz, aki közölte,hogy a baba vízfejű és nyitott gerincű, meg kell szülni.

Ugyanez a doki előtt két évvel egy kismamának azt mondta,hogy beteg a gyerek, el kell vetetni. Biztos ami tuti elmentek ők is máshoz, kiderült, semmi baja. Azóta már 5 éves nagy fiú!

Lehet egyébként,hogy nagyon rossz a gépe, de szerintem nagyobb elváltozást, akkor is észre kell vennie annak, aki ért hozzá!

2012. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Addig, amíg a gyermek meg nem születik nem tudhatod, hogy melyiknek van igaza.... Hogy te megbízol e benne továbbra is, az csak rajtad múlik.
2012. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát, sajnos az UH tényleg nem olyan, mintha már megszületett volna a baba és ténylegesen látnád.

Én a magam részéről elmennék még egy 4D UH-ra.


Ha jól értem 2 orvos mondja azt, hogy egészséges a baba, ő meg azt hogy életképtelen...

Nyilván nem jós a doki, és tévedhet, de én nem tudnék bízni benne...

2012. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

A szülész-nőgyógyász és a szcintiográfus /aki az uh-t készíti/ 2 külön szakma!

A debreceni klinikának nyugodtan hihetsz, de a helyi dokidat cseréld le.

/nekrm is van dokim(elismert szakember), akinek a magánrendelőjében van uh és mindíg megvizsgál, de mondja is, hogy csak érdekességképpen, mert a klinikai uh megbízható. Kapok képet és ha nagy gond lenne látná.

2012. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Szonografus az, de mindegy....
2012. dec. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
A 9-es meglátta a lényeget :D!
2012. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!