Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamik? Mondanátok jó...

Kismamik? Mondanátok jó "praktikát", hogyan tarthatnám a súlyom a terhesség alatt? 22hkm

Figyelt kérdés

A védőnő ugyanis megint megszidott, mert túl sok jött fel 3 hét alatt, ami egyébként nem látszik meg rajtam. 3hét/3,30dkg, 167 cm vagyok és most így 71 kg. Mellékesen tél van, vastag csizmában és óriási kötött pulcsiban állok mindig a mérlegre... nem kifogásolok, de szeirntem nincs ennyi a súlyom. 22. hetes vagyok, és 63-64 kig-ról indultam, amihez ha hozzávesszük a 71-et, tényleg soknak tűnhet... azt mondja, havi 1 kg, de 9 hónap alatt összesen 9kg? Az nem fog menni... :) Egyébként a legviccesebb, hogy figyelek a súlyomra, nem nassolok, és este 6 után tényleg csak joghurtot meg gyümölcsöt eszek. Pajzsmirigyproblémám nincs.


Szóval mondanátok valami súlytató tippet? :)



2012. dec. 17. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
szia!én sohasem figyeltem arra,hogy mit és mennyit eszek.engem is megszidott a védőnő amikor 6 hónaposan már 10kb plussz volt rajtam de nem érdekelt ettem amit megkívántam.20 kg+-al mentem szülni.amit már le is adtam 3 hónappal szülés után
2012. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tipp: Legközelebb vedd le a csizmát és a vastag pulóvert. :) Engem nem mér a védőnő, otthon reggel pizsiben ráállok a mérlegre és azt kell bemondanom. Egyrészt eltérőek is lehetnek a mérlegek, másrészt pedig reggel üres hassal kevesebbet mutat mint pl délután amikor már túl vagy két étkezésen meg 2l vizen...

Sajnos étkezésben nem tudok segíteni mert én zabálok mint egy vadállat. Egyrészt a cigi miatt másrészt pedig amúgy is... :D Édeset leginkább pedig fiam lesz. Igaz 24 hetesen 4kg plusz van rajtam de félek hogy egyszer csak megindul nagyon nagyon gyorsan felfelé.

Boldog babavárást!

24hkm

2012. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt este már ne egyél, mert megemeli a vércukorszintet. A tejtermék sem javasolt este 7 után.

Én, amire figyelnék, az a napi 5-szörkevesebb étkezés, sok séta a friss levegőn és étkezés előtt igyál meg 1 dl vizet. Nem mondom,hogy többet, mert akkor lehet, hogy fájni fog a gyomrod evés után.

Érdemes kerülni a sok sót (megköti a folyadékot, vizesedés léphet fel) a nagyon cukros italokat és a finomított pékárukat.


K.

2012. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tartottam a súlyomat a 24. és 28. hét között, hogy minimálisra csökkentettem a szénhidrát bevitelt (semmi kenyér, krumpli, rizs, édesség) és vacsora helyett már csak egy tejturmixot iszom (1,5%-os tejjel) vagy egy kevés zsírszegény sajtot nassolok.

Ha annyit és azt ennék mint amennyit kívánok, már +20 kiló fent lenne :-)

2012. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a gyümölcsökben is sok szénhidrát van.Tölts le egy szénhidrát táblázatot és próbáld csökkenteni.Az is segít ha sokszor eszel 5-6-szor keveset.
2012. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok én is, hiába figyelek, hogy mit és mikor eszek, délután sétálok, esténként tornázok, mégis jönnek fel a kilók. Én tésztát, kenyeret soha nem ettem sokat, most még annyit se, itthon szoktak rámszólni, hogy de a babának arra is szüksége van.

Az elmúlt 2 hetén pl. semmi nem maradt bennem, most ráálltam a mérlegre +2,5 kiló.

Elkeserítő, semmit nem tudok tenni.

Már megrendeltem az alakformáló fehérneműt, szülés utánra, remélem jó lesz :)

Egy 25 hkm.

2013. febr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!