Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vállalnád az amniócentézist,...

Vállalnád az amniócentézist, ha kiderül, hogy 5 mm-es ciszta van a pocaklakó baba fejében? Többi lent.

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, 12 hetes uh-m hiányos volt (rossz gép miatt), kombinált tesztről lemaradtam, tripla tesztet csináltak, amin közepes kockázatot állapítottak meg down-ra. Unokatestvér volt korábban huszonévesen downos babával terhes, megszakították 6 hósan a terhességet.

Genetikus abszolút rám hagyta a döntést, 50-50%-ban pártolta és ellenezte.

Ismerve az amnió kockázatát is, Neked mi a véleményed?

Bevállalnál egy esetleg "felesleges", de kockázatos vizsgálatot, amiből 100%-ra kiderül, hogy egészséges a baba, vagy nem kockáztatsz a szúrással, mert az orvos egyik véleménye, hogy a ciszta az esetek többségében felszívódik, nem okoz bajt.



2013. jan. 18. 10:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
A ciszta miatt nem vállalnám. Én beteg babát is megszülnék, vessetek meg érte.
2013. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam fejében "csak "3mm ciszta volt,akkor azt mondták a 30. hétig felszívódik.1 hét múlva a geneteikai tanácsadáson,csináltak uh-t,ott már nyoma sem volt.Nekem nem javasolták az aminot,a korom nem indokolta.
2013. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%
én szeretném megkérdezni hol voltán genetikán és mire mondta pontosan hogy 50-50%?
2013. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Lehet, rosszul tettem fel a kérdést... úgy érzem, nekem nem "csak" a ciszta okoz dilemmát az amnióval kapcsolatban, hanem amit alatta felsoroltam.

Közepes kockázat?! Pfff... ergo 50-50% esélyem van egészségre és betegségre is?

36 vagyok és a családban volt downos terhesség, a többi lelet és annak hiánya meg közepes kockázat, plusz a ciszta is a sor végére állt most. Keddre van időpontom az amnióra. Néha elbizonytalanodom.

2013. jan. 18. 10:22
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak a ciszta miatt nem csináltatnám meg, de a családban előfordult down szindrómás baba miatt elgondolkodnék.

Barátnőm kisfiának volt ciszta a fejében, születése után derült ki. 3 éves korára felszívódott.

2013. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok,szerintem vállald be.Nem jó az sem,ha kimaradna,és végig izgulnád a hátralévő időt.


Remélem minden rendben lesz a kicsivel. :)

2013. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Csak a ciszta miatt lehet, hogy én se csináltatnám meg... de a többi tényezőt nem tudom figyelmen kívül hagyni, amiket már kétszer felsoroltam, mind a kérdésem alatt, mint a kommentekben.


A ciszta lehet agyi fejlődéssel vele járó és múló dolog is, ha felszívódik... de lehet a down egyik jele is, ha a többi tényezőt is mérlegeljük.

Hát ezért kérdés a kérdésem!


Kedves 3. válaszoló! A volt MÁV-ban, jelenlegi Honvéd kórház / ÁEK -ban végezték a genetikát.

2013. jan. 18. 10:30
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előélettel én megcsináltatnám. Inkább a némi kockázattal járó vizsgálat, és utána a megnyugvás, minthogy beteg babát szüljek.
2013. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
90%
Vállalnám, és vállaltam is 38 évesen kismamaként úgy, hogy semmilyen negatív tényező nem állt fenn a koromon kívül. Igen, van vetélési kockázat, amit 1% -nak mondanak, de ne felejtsük el, hogy ez azért is ilyen magas, mert amniocentézisre küldik a legtöbb felismerten beteg babát is, akik beavatkozás nélkül is ....
2013. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes az mit teszel ha beteg a baba? Elveteted? Akkor vizsgaltasd meg Ha nem akkor felesleges a vizsgalat
2013. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!