Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 9. hetes,34 é kismama vagyok,...

9. hetes,34 é kismama vagyok, első gyermek, fogalmam sincs semmiről. Tegnap a nőgyógyász mondta, keressem fel a védőnőt, így is tettem, akivel július (7. hó! ) 18. tudtunk időpontot egyeztetni, amikor már 14-15 hetes terhes leszek. Nem késő ez?

Figyelt kérdés
Akkor kapok kiskönyvet, akkor fogunk először találkozni. Nem lesz ebből probléma? Mire kell az a kiskönyv? Mi van benne? Addigra már a 12. heti vizsgálaton is túl leszek.

2013. jún. 6. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:

A kiskönyv az, amibe minden eredményt összegyűjtenek, felírnak. Illetve ide kerülnek a pecsétek a terhesgondozáson. Én 13 hetesen voltam az elsővel, 14 a másodikkal, 11 a harmadikkal. (Egyrészt, mert pont mindig szabin volt vagy betegállományban, másrészt, mert a mi védőnőnk pl nem is szereti a 12. hét előtt kiállítani a kiskönyvet, mert ugye addig van a legnagyobb esély korai vetélésre.)

Na, szóval nem lesz belőle semmi baj

2013. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát passz.

Nekem pl vérvételekre a beutalót a védőnő adta, és az volt a 12. héten, meg nálunk amúgy is úgy van labor, hogy leadod a papírjaidat, meg a kiskönyvet. Ha a beutalókat megkapod máshonnan, később majd beírnak mindent a kiskönyvedbe, amit kell. Hívd fel a védőnőt, kérdezd meg. Nem fogja leharapni a fejed :)

2013. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk pl már vinni kellett első vérvételre a kiskönyvet, azt kérték csak el a laborban, sőt 12. heti UH-on is. Nem értem, miért csak a 15. héten kapod meg, de gondolom baj nem lesz belőle.
2013. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én először a 6ikon,másodiknál a 9ik héten voltam. Nálunk is mindenhol kérik a kiskönyvet! Abban benne vannak a pecsétek,ha a dokihoz mész ,beleírja,hogy hány hetes a terhesség,minden rendben van-e kell-e gyógyzser! Védőnő beleírja a súlyt,vérnyomást! A legelején benne van az utolsó menstruáció, apa neve, védekezés módja, elérhetőségek!
2013. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki 12. hét után kap kiskönyvet. Hisz a terhesgondozást nőgyógyász végzi, ő ad beutalokat, stb.
2013. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki (ma voltam), hogy a védőnőhöz a laborlelettel menjek még a 12. hét előtt. 2,5 hét múlva megyek a 12. heti uh-ra. Hát remélem nálunk hamarabb ad időpontot a védőnő...Hol laksz, ahol ilyen sokára adnak? (Egyik barátnőm, 16 hetesen ment a védőnőhöz, nem volt semmi gond belőle neki.)
2013. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor úgy látszik, mindenhol másképp van. Ebben a kései időpontban benne van a védőnéni 2 heti szabadsága, és h én váltott műszakban dolgozom. Nekem csak akkor jó ha du-os vagyok. A beutalók megvannak, azt a nőgyógyász adta.

Amúgy Bp. 20. ker-ben lakom.

2013. jún. 6. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 9. héten kaptam kiskönyvet, de a nőgyógyászom még soha nem írt bele! Az első alkalommal a védőnő írta bele az első laboradatokat, úgy adta át. Azóta nekem csak a fogorvos pecsételt bele. A háziorvos is fog majd , ő azt modnta, hogy ált. a nőgyógyászok a végén írnak, pecsételnek bele. Soha nem kérték tőlem a kiskönyvet, a fogorvosnál is én kértem meg az orvost, hogy pecsételjen és írjon bele. Szóval emiatt ne aggódj. Bár tudom, hogy az ember annyira szeretné már, hogy kiskönyve legyen. Én is be voltam sózva, mert már 7 hetesen jelentkeztem a védőnőnél, de azt mondta, hogy akkor menjek,ha már lesznek leleteim. 7 hetesen még nem voltak...:)
2013. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, akkor én holnap megyek először a védőnőhöz 16. hetesen. Szóval szerintem nem vagy elkésve. Amúgy én is a 20. kerületben lakok. :-)
2013. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia én a X kerben lakom és 6! hetesen kaptam a kiskönyvet..
2013. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!