Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a fiatalkorú teherbeesik,...

Ha a fiatalkorú teherbeesik, akkor a fiatalkorú szülei továbbra is kapják a családi pótlékot gyermekükre? És a teherbeesett fiatalkorú jogilag mit kaphat babája miatt? (a baba apja felnőtt korú) családit és gyes-t olvastam, ez igaz?

Figyelt kérdés
Utána olvastam kicsit,jó pár paragrafust láttam már de így sem tiszta még semmi.Addig kapják a szülők a családi pótlékot ,amíg a fiatalkorú tanul,tehát ha a baba miatt abbahagyná a tanulást mondjuk 1 évre,mert elvileg lehet ilyen esetben halasztani,akkor is ugyanúgy járna a családi pótlék?Elnézést,de nagyon nem vagyok otthon a témában és érdekelne.Nem vagyok terhes,mielőtt még ez irányba terelődnének a dolgok.:)Előre is köszönöm!

2013. jún. 12. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem vagy terhes:) Csak hobbiból kérdezed:)
2013. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
A családi pótlékot lehet szüneteltetni, de arra az időre nem jár családi pótlék, hisz nem tanul. Ha időközben jövedelmet szerez az, akinek fel van függesztve a családi pótlék, akkor szintén nem jár már a családi pótlék. Tehát, ha gyest és családit kapnál, akkor a te szüleid nem kapnának utánad családi pótlékot, akkor sem, ha tanulsz, mivel van saját jövedelmed.
2013. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszolónak köszönöm szépen !!!

Első kommentelőnek pedig csak annyit,hogy érdekelt a dolog,és épp ezért írtam oda hogy ne folyjanak el a dolgok nem kívánt irányba.Köszönöm a megértést.!

2013. jún. 12. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló nagyon rosszul tudja.

Ugyanis ha a kiskorú házasságon kívül szül gyermeket, akkor a babának kötelező gyámot kirendelni, aki általában a baba valamely nagyszülője (ált. a kk. édesanya anyja). Tehát nem a kiskorú édesanya kapja az újszülött után a családi pótlékot és a GYESt, hanem a gyám. (hozzáteszem, sem a családi pótlék, sem a GYES nem számít jövedelemnek, ezenkívül a GYES mellett (a gyermek 1 éves kora után) és CSP mellett is lehet jövedelme (törvényben szabályozott értékhatárig és módon) a kiskorúnak.


A kérdésedre a válasz: a kiskorú édesanya után járHAT a családi pótlék és az újszülött után is jár a családi pótlék és a GYES is.

2013. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2013. jún. 14. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Abban az esetben kapja a szülő a családi pótlékot, hogyha magántanuló ként fojtatja a sulit, de ha halaszt akkor nem, Ha az baba apja és az anja együtt nevelik a babát, és az apa nagykorú, akkor az apa kapja a gyst is meg a csp. is , de ha a baba szülei külön vannak akkor kaphatja a kiskorú anya is.
2013. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!