Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba (vagy kisgyerek, de...

Ha a baba (vagy kisgyerek, de akár felnőtt) félrenyel, elkezd köhögni nem pánikoltok be, hogy megfullad?

Figyelt kérdés
Még van néhány hetem a babám születéséig, de ha ilyet látok mindig nagyon megijedek, ha eszik vagy iszik a kicsi tiszta stressz vagyok, hogy nehogy félre nyeljen! Nektek volt ilyen? Elmúlt ez a félelem?
2013. máj. 26. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

volt ám :)

de elmúlt kb a baba másfél éves korára

addigra kiismertem és nagyjából sejtem hogy működik :)

2013. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mindig is ez volt a legnagyobb félelmem,a családban lévő gyerekekkel és a sajátommal kapcs.is,de már nem félek,mert volt 1-2 eset (nem fuldoklás,csak hasonló) és rögtön tudtam mit tegyek anélkül,hogy gondolkodtam volna rajta.mostmár 14 hónapos és kb 10 hónapos kora óta ha nagyot harap vmiből vagy hasonló helyzet van kiveszi a szájából és a kezembe adja.amióta elkezdtem hozzátáplálni mindig ezt kértem tőle,és meg is tanulta,szóval nyugi csak résen kell lenni,tanitsd majd,hogy vegye ki ami túl nagy!
2013. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettől szerintem mindenki fél, én is nagyon tartottam tőle mikor többen mondták adjak a babámnak nyugodtan babapiskótát el csócsálja úgy is.Nem is azzal lett volna a gond hanem ö körbe nyálazta begyömöszölte a tenyerébe és az összeszorított ökléből próbálta kiszívni amikor levált neki egy nagyobb darab és a torkára szaladt na akkor nem gondolkodtam ösztönösen jött, hogy benyúltam a szájába és kiszedtem.Azóta nem adok neki ilyeneket láttam más babák szépen eszik de ö valamiért nem, megvárom még biztonságos lesz :)
2013. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Volt rá alkalom, hogy én is bepánikoltam, amikor mondjuk evés közben félrenyelt a kislányom, olyankor abban a pillanatban adok neki inni, hogy jobb legyen. De volt olyan, amikor majdnem szívinfarktust kaptam ijedtemben, hogy már az ebéd felét megette és visszajött majdnem az egész, akkor a kis feje meg a szeme el kezdett bevörösödni, sajnos elkezdtem pánikrohamot kapni, de ki nem, hogy most mi lesz. Utána szegénykém elkezdett keservesen sírni, nagyon megijedt ő is. Kisebb félnyeléstől nem ijedek meg, köhög egy kicsit, elviccelem én is, hogy ő se ijedjen meg, mondom, hogy kucc-kucc, de a nagyobbaknál azért nem olyan könnyű mondani, hogy ne pánikoljon be az ember.
2013. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk többször is volt ilyen a most 10 hónapos fiamnál, de nem szabad bepánilokni. Volt, hogy a kaját kellett kiszedni a szájából, de volt olyan is, hogy a saját nyálát nyelte félre. A lényeg tudd mit kell csinálni és akkor nem lesz semmi baj. És ne egyen soha felügyelet nélkül.
2013. máj. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! De segítened KELL rajta, ennyi az egész. Meg fogod oldani ezt is. Nagyon ijesztő, tényleg.
2013. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat! Nekem sajnos ez az egyik legnagyobb félelmem, remélem tudom majd kezelni!
2013. máj. 27. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a légcsőbe kerül az étel, ott az itatás nem segít. Ilyenkor a térdünkre kell fektetni keresztben a gyereket, arca a föld felé nézzen és a lapockái között kell ütögetni határozottan a tenyerünk élével.


Hallottam olyat, h valaki a lábánál fogva rázta a gyereket fejjel lefelé lógatva. Senki meg ne próbálja!

Nekem még nincs gyerekem, de gyerekekkel foglalkozom és a családban, a háztartásunkban nőtt fel kisgyerek(akkor még anyuéknál laktam) Bizony, szükség volt erre, mert volt félrenyelés nem egyszer.

2013. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer kiskoromban a pár évvel idősebb, de még kicsi nővéremtől kaptam egy rágót, ami megakadt valahol útközben. Épp a liftben voltunk, és anyu a lábamnál fogla lógatott, mert máshogy nem jött ki...így túléltem.


Persze ijesztő a dolog, de a gyereked élete fontosabb lesz abban a pillanatban, mint hogy csak nézd. :)

2013. máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyereket nem szabad fejjel lefelé rázni soha. Olvass utána, h miért, mert most nincs kedvem részletezni a következményeket. Bárhol megtalálod. Anyukád a liftben eltörhette volna a nyakad.
2013. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!