Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Aki beutalóval kért időpontot...

Aki beutalóval kért időpontot genetikai tanácsadásra az 1-es számú női klinikára mennyi időre kaptatok?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok. Jövőhéten pénteken tudok legközelebb időpontot kérni,de akkor meg nov 1-e lesz. Gondolom ünnep nap nem lehet még időpontot sem kérni. Nem csúszok le valamilyen vizsgálatról akkor,ha csak utána tudok időpontot kérni? Akkor már 14 hetes leszek.
2013. okt. 27. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

19hetesen küldték el es 21.hetre kaptam. Lényegében 20+0 napos voltam a vizsgálat idejen. Az Uzsokiban pedig, amikor a beutalót kaptam, 19+3napra mondtak..

Közben eltelt két kerek het es 5 perc alatt Közölte a genetikas hölgy, hogy a magzat egészséges es nem érti minek küldték ide..

Aztán kiderult, hogy az afp vizsgálatot 15+3 naposan vettek le. Nem csoda, hogy az Eredmények rosszak lettek.

2013. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én 38 éves vagyok,azért kell mennem mindenképp genetikai tanácsadásra. 16 hetesen vesznek majd vért, akkor nézik ugye az afp-t. Annak az eredményét kell majd Pestre vinni? És a kombinált teszt eredményét is kell majd vinnem? Ahhoz most pénteken vettek vért. Jó sok kérdésem van. Ez az első terhességem :)
2013. okt. 27. 19:32
 3/24 anonim ***** válasza:
Min. 2 héttel későbbre fognak időpontot adni (a bejelentkezéshez képest).
2013. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Minden eredményt vigyél (vérvételen, uh). Ugyanis nalam sppec.kertek a 12.heti uh eredmenyet is. Es az utolsó teljes laboromet.
2013. okt. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kaptam időpontot. :) Pedig nincs is péntek (elvileg csak akkor lehet kérni) :) Vinnem kell minden leletemet,meg vizsgálati eredményt,stb. Márcsak azt nem tudom,hogy a 16. heti AFP vizsgáletnek mennyi nap kell,hogy elkészüljön? Mert ahogy számolom, pár nappal a vérvétel utánra kaptam az időpontot.
2013. okt. 28. 16:44
 6/24 anonim ***** válasza:

Kb

2 hét mire elkészül. Kérdezz ra, ahol leveszik a vert

2013. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
oké, köszi. De ugye azt is kellene vinni Pestre?
2013. okt. 28. 17:40
 8/24 anonim ***** válasza:
Szeptember elején voltam, az AFP-vel nem nagyon foglalkoztak, sokkal jobban érdekelte őket a kombinált teszt, de ami igazán fontos volt az a korom. Röviden 35 fölött mindenkit, minden vizsgálat eredményétől függetlenül elküldenek amniócentézisre. Sokat ne várj tőlük :(
2013. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Aha,így már világos. Engem is a korom miatt küldött el a doki. 38 vagyok. :) Kombinált teszt az 2 hét kb, úgyhogy azt el tudom majd vinni. November 26-ra van időpontom Pestre. Akkor már túl leszek a 16. héten. A 17.ben leszek. Már nagyon várom,hogy mi lesz. Remélem rendben talál mindent az orvos. Én csak attól félek,hogy valami eredmény nem lesz jó,és akkor magzatvízből kell venni mintát. Azt nem szeretném. De ... pozitívnak kell lenni,és akkor minden rendben lesz. Nincs semmi baj a korunkkal. Igaz? És neked mikor kell majd visszamenned Pestre?
2013. okt. 28. 18:09
 10/24 anonim ***** válasza:

8. vagyok: én már elmúltam 40, mivel a 18. héten voltam már volt 12.,18. heti UH, AFP és kombinált leletem is. Mindegyik negatív volt, ennek ellenére amnióra akartak küldeni - valódi kockázatbecslés nem volt, a koromon kívül semmivel sem foglalkoztak. A tanácsadás úgy zajlik, hogy odamégy, beadod a papírodat. Elsőként behív a nővér, aki felveszi az adataidat, majd vissza a folyosóra. Következő körben amikor behehívnak megint ücsörögsz bent, amikor az orvos kb. 3 percet szánva rád elmondja, hogy mit gondol, megbeszélés nincs, érvek stb. 35 felett mindenki megy amnióra. Számunkra ez annyira kiábrándító volt, hogy elmentünk az Istenhegyire Hajdú Krisztinához, aki számolt kockázatot, mit nyerünk, mit veszíthetünk vele és egyértelműen lebeszélt. 30 percig vizsgálta a babát, megnézett pl. olyan dolgokat is, hogy hány ujjperce van a kisujján.


Arra számíts, hogy a kismamák kb. fele odamegy a rendelés elejére, tehát ha te mondjuk a 10 órás időpontodra pontosan érkezel, akkor lesz előtted jó pár kismama akinek utánad volt időpontja - minimum másfél, két órára számíts. Az is könnyen lehet, hogy elküldenek UH-ra, mivel nagyon közel leszel a 18. héthez. Szóval inni-, enni-, olvasnivalót vigyél magaddal.


Tanácsadás minden hétköznap van, szerda kivételével, aminót csak szerdán végeznek - ha nem bp-i vagy, ez még egy utat jelenthet.


Én most kezdem a 27. hetet és nem csináltattuk meg az amniót - voltam minden, de a vetélés 1%-os esélye mellett annyira kicsi volt az esélye annak, hogy bármi baja lehet, hogy nem vállaltuk. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó mindent nem tudnak szűrni: autizmust. Akinek 1:70-hez a kombinált eredménye, annak természetesen érdemes megcsináltatni, de nálunk nem ez volt a helyzet.

2013. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!