Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nektek mit vizsgáltak a 12....

Nektek mit vizsgáltak a 12. heti uh vizsgálaton, és mennyi ideig tartott az uh?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
15-20 perc, tarkóredő, orrcsont láthatósága, tele-e a pocak, gerincoszlop és az összes végtag (a szonográfus addig nézegette, amíg minden kezecske, lábacska képbe került legalább egyszer). magánrendelés volt
2013. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pont ma voltam. Ahogy az első írja, illetve nálam keringést is néztek, hogy megfelelő ütemben, frekvencián áramlik a vér a köldökzsinór és a szív között.

Nem mondták, de a színezettsége miatt szerintem Doppler lehetett.


A nemi szervet is próbálták nézni, de még nem tudták egyértelműen eldönteni, hogy milyen nemű - egy hét múlva tudnák, mert a fiúknál addigra kialakulnak a herék.

2013. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem magán, hanem SZTK rendelés volt és kevesebb ideig tartott, mint 10 perc.
2013. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem SZTK ultrahang volt, de kombinált teszten belül. Azért pedig fizettem. Ehhez képest tudjátok mit nézett a doki? CRL és NT! Ennyi! Ki vagyok akadva! pedig nála szültem a kisfiam. Akkor még nem volt ilyen nemtörődöm. :(

Meg mondjuk a munkaideje is a vége felé lehetett, mert egy császár miatt csúszott a rendelés másfél órát. Meg a váltása is megérkezett. De akkor is, ez milyen már!?!?

2013. nov. 6. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 3 perc volt. Lemérték a combcsontot, megnézték a nyaki redőt, megmérték a fej átmérőt, meg az orrcsontot is azt hiszem, aztán a gyomrot is, de lehet azt már csak később, meg a magzatvíz állagát, a placentákat. És két baba volt. Egyikről tudták mondani, hogy lány, mert valami folyadék tükröződött a hüvelybe, másiknál nem volt még ilyen. Debrecenbe voltunk, és sima rendelésen. Kismillióan vártak még kint, rajtam kívül még két másik lányt hívtak be, apával együtt, ha ott volt, szóval futószalag. De végül is megnéztek mindent. Meg külön volt vérvétel, ami genetikai szűrés is volt. Jó egészséget Nektek a picivel!
2013. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az idő annyira nem számít. Nekem rossz pózban feküdt, eleinte a szonográfus kicsit böködte a hasamat az UH fejjel, aztán kérte, hogy mozgassam a csípőmet, de így is elp.csöltünk vagy fél órát.

Ekkor mondta, hogy van, amikor pont jó szögben van a baba, két perc alatt meg is vannak a vizsgálatok - de szöszöl még egy darabig, mert hogy néz ki, hogy két perc alatt végzett..


Meg van az, ami nálam volt, hogy kényelmesen elfekszik háttal az UH-nak és böködni-forgatni kell, hogy megfelelő szögből tudja mérni. A 30 perc nagy része tényleg azzal ment el, hogy "hát így se látom...most takarja...most ott a keze...most háttal van...most teljesen szemből...most majdnem megvolt, de túl gyorsan fordult".


A tényleges mérés 2-3 perc volt.

2013. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A SOTE 1. nőin öltözéssel, vetkőzéssel együtt 2 perc - kiábrándító volt. A 18. héten már magánban intéztük.
2013. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. 20 perc volt, mindent lemért a doki, megnéztük az összes végtagját, a szívhangot, a gyomrot, a húgyhólyagot, hogy nyeli-e már a magzatvizet. Megnézte alaposabban a szívét, a kamrákat, és a agyat, ott is, hogy jó-e a felosztása, vagy mi, az üregeket azt hiszem. És hát csak néztük, ahogy mozgolódik a kicsike:)

Ez magánrendelés volt.

Egy sztk-ban mindig kevesebb idő jut mindenkire, sajnos ezt el kell fogadni. De a lényeget, az orrcsontot, és a velőcsövet megnézte legalább. Az a lényeg, bár nekem is rosszul esett volna, ha három perc alatt le van tudva a várva várt uh.

2013. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!