Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozás magánrendelésen...

OrsikaAdamka kérdése:

Terhesgondozás magánrendelésen? Mik az elvárható vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert elbizonytalanodtam. Magánrendelésre járok terhesgondozásra, elég sokat is fizetek érte, de úgy érzem nem kapom meg azokat a szolgáltatásokat, amik ilyen esetben járnának.

A legnagyobb hiányom, hogy az orvos a babát nem szokta uh-gal megvizsgálni, csak "rákukkant", hogy él-e még (=van-e szívhang), de nem nézi meg, hogyan fejlődik. Tudom, hogy egy sztk-s rendelésen ez szintén nem protokoll, mert arra ott vannak a külön uh-vizsgálatok, de én úgy gondolom, hogy 15e Ft-ért ez járna. Főleg, hogy a tarifa úgy van meghatározva, hogy 10e Ft a vizsgálat + 5eFt az uh.

Ezen kívül az orvos vérnyomást is csak hébe-hóba mér és a kiskönyvembe sem ír mindig.

Csalódott és már bizalmatlan vagyok nagyon, mert úgy érzem, hogy az orvosom a szép vizsgálati díj ellenére nem eléggé körültekintő és alapos, ráadásul az uh-t nemcsak a babamozizás miatt igényelném, hanem mert az előző terhességem indokolná (ikerterhesség volt, a kisfiam a 21. héten meghalt, a kislányom pedig most 1 éves korában, szív-és agyi fejlődési rendellenessége volt).

A váltáson gondolkozok, de jó lenne, ha megerősítenétek, hogy milyen elvárásaim lehetnek.



2013. dec. 9. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehéz meghatározni, hogy mi "kell része legyen".

Én is magán dokihoz jártam, UH-n nem nézett meg külön soha, csak ha gond volt valamivel (nekem miómáim voltak, azt kellett néha ellenőrizni).

Viszont két dolgot biztosan látok:

az egyik, hogy a dokid pénzéhesnek tűnik, és ha 5 ezret felszámol UH-ért, de nem csinál UH-t, az gáz.

Továbbá mindegy, hogy hogyan csinálja a dolgát, ha nem bízol benne, akkor mindenképpen válts, hiszen az egész terhesgondozás-szülés kísérés lényege és alapja a bizalom, függetlenül attól, hogy egyes orvosok szakmai dolgokat eltérően csinálnak.

2013. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, attól is függ, milyen "jogosítványa" van a dokinak az ultrahanghoz (mennyire ért hozzá ill. adhat szakvéleményt), na meg attól is, hány hetes (lehetne-e már bármit látni).
2013. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 8000 ért jártam terhesgondozásra, ami nagyon alapos volt. Minden alakalommal legalább 10 percig nézte a babát. Mindent lemért, nézett szívhangot, áramlásmérést. Mindig mértek vérnyomást, súlyt. A végén pedig volt egy kis babamozi, 2-3 perc. A te orvosoddal én sem lennék megelégedve... A kiskönyv mondjuk annyira nem gáz, mert 4 pecsétnek kell benne lenni a támogatáshoz.
2013. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is magándokihoz járok, a következőképpen néz ki a vizsgálat. Először beszélgetünk, hogy minden rendben van-e, esetleg ha vannak leletek, vérvétel ilyesmi, azt megbeszéljük. Ezután manuális vizsgálat következik, megnézi a méhszájat, meg hogy hogyan fekszik a baba. Végül következik az uh. Ez kb 10-15 perc. Nemcsak szívhangot néz, megnézi a gyomrát, megméri a méreteit, megnézi a koponyát is, szóval mindent megnéz, hogy rendben van-e. Utána még megbeszéljük, ha van esetleg valami kérdésem. Soha nem sürget, türelmes, sose érzem azt hogy mostmár mennem kellene. Ad a vizsgálatokról papírt, számlát. Mindez összesen 10000 forintba kerül.

2013. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vérnyomást nálunk sem mért a doki, azt a védőnő csinálta. Ahogy a vizeletvizsgálatot is.

Viszont minden alkalommal csinált uh-ot, megvizsgált kézzel, fotót is adott mindig a piciről!

2013. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 12.000-ért jártam magánrendelésre, azóta felemelte 14.000-re. Nekünk úgy nézett ki egy vizsgálat, hogy először beszélgettünk kicsit, minden rendben van-e, aztán méhszájvizsgálat, stb kézzel. Aztán uh, ekkor behívta a férjemet is, ez kb 5 perc volt, de szerintem ha nem kérdezünk, akkor 1-2 perc lett volna, mert nekem az a véleményem, hogy annyi rutinjuk van, hogy már ennyi idő alatt is meg tudják állapítani, hogy minden ok-e. Egyébként nézte a szívét, lemérte, igazából csak ennyit vettem észre, viszont, amikor kérdeztünk, akkor mindent elmutogatott, hogy pl. igen, teljesen jó a magzatvíz mennyisége, tehát látszott, hogy ő megnézte ezeket, figyelt másra is, csak mondani nem mondta. Egyébként pedig 13 és 20. héten voltam genetikai uh-n, ő küldött, vagyis javasolta a helyet, ahol tudta hogy profik. Tehát én teljesen elégedett volta, elégségesnek éreztem így a vizsgálatokat, pedig én nagyon parázós vagyok!

Várnyomást, súlyt sosem mért, de szerintem nem is kell, arra ott van a védőnő...másra úgyse nagyon jók...

Kiskönyvbe csak méreteket írt, meg méhszáj állapotot, meg a lepény tapadását.

Mennyi idős a terhességed egyébként?

2013. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen is ugyanazt kell csinálnia az orvosnak, mint az államin, csak fizetsz is érte, elvileg semmivel sem kell többet, csak ugye a pénzünkért elvárunk dolgokat. Én a helyedben inkább magánklinikára járnék, pl. Dr. Rose.
2013. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyszer mar megneztem a Dr.Rose arait, azt biztos, hogy nem engedhetjuk meg magunknak.

Egyebkent az orvosom kepzett szonografus is, maximalis jogositvanyokkal, a rendelojeben a legkorszerubb uh-geppel. A 12. heti vizsgalatot is o vegezte, mert helyettesitette az Istenhegyis orvost (onnan szokott egy orvos hetente egyszer kijonni, hogy a spec. uh-kat megcsinalja).

Amugy 16 hetes vagyok, tehat pici terhesseg ez meg, de osszehasonlitva az orvosom mostani hozzaallasat az elozo terhessegemhez kepest, nagyon nagy a kulonbseg.

Es higgyetek el, nekem nagy macera az orvosvaltas pszichesen-lelkileg, de most csalodott vagyok es megtort a bizalmam.

A vernyomasmeres meg kulonosebben nem hianyzik, mert merem itthon is, tudom hogy nagyon alacsony.Inkabb arrol van itt szo, hogy osszessegeben ugy erzem az orvos nem eleg korultekinto... Es nem bajolgasra vagyok, de azt hiszem egy "hogy erzi magat"-kerdes orvosilag helytallo lenne egy ilyen helyzetben.

Egyebkent nagyon draga ez a bebi, egyre tobbszor erzem, hogy mocorog :) (csakhogy vmi jot is irjak)

2013. dec. 10. 01:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Èn 5500-at fizettem magànrendelèsèrt 2011-ben.

Beszèlgettünk,majd vizsgàlat ès uh,mindig alaposan megnèzte,megmutatta a babàt.Uh-ra a kórhàzi rendelèsère is be kellett mennem,így volt hogy egy hèten 2x is uh-zott,de mindig alapos volt.Kòrhàzban kèpet is adott mindig.Ha kòhàzba mentem hozzà nem kellett fizetni.

2013. dec. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!