Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tapasztalatok streptococcus...

Kriszti0822 kérdése:

Tapasztalatok streptococcus agalactie-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok,második terhességem és most találtak nálam ilyen baktériumot,azt mondta az orvosom antibiotikumot kapok majd szüléskor és a baba is.Császárnál is adnak,mert olvastam,hogy akkor is veszélyes lehet és valószínű császáros lesz?Akinek volt ilyen és kezelték szüléskor minden rendben ment?
2014. jan. 9. 12:34
 1/3 Kitti85 ***** válasza:
Szia! Nekem is második babánál volt. Természetes szülésem volt de olyan gyorsan történt minden hogy a nekem beadott infúzió után fél òrára meglett a fiam pedig még kapnom kellett volna egyet 3 óra mùlva. Így a fiam kapott antibiotikumot és a labor után megállapították hogy nem fertözödött meg és igy nem kapott többet. Azt hiszem 3szor adtak neki. Minden oké most 6 hònapos. Nyugi minden rendben lesz kezelni fogják. Csak írd rá a kiskönyv elejére és én még szóltam is ahogy beértünk. Könnyü szülést!
2014. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk minden rendben volt. Természetes szülés volt, a vajúdás alatt kaptam 2 adagot pár óra eltéréssel, talán 4 órával. Ha nem lehetett volna beadni mindkettőt, akkor kapott volna a baba is külön, így elég volt csak így rajtam keresztül megkapnia. Olvastam, hogy 3 hónapos korig jöhet ki valami, ha esetleg megfertőződne, azt mondták mikor kérdeztem, hogy abban az esetben van jelentősége, ha ezidő alatt lázas lenne, akkor gyanakodni kell rá, hogy esetleg emiatt, ki kell vizsgálni...


Szóval nálunk semmi probléma nem volt belőle.

Kisöcsém viszont úgy született, hogy már a pocakban megfertőződött, mert az egyik veséjében elváltozást láttak már uh-n, így mikor megszületett kivizsgálták (anyumnál nem csináltak tenyésztést a terhesség alatt, pedig nem volt olyan régen, máshol már szűrtek). Kiderült, hogy ez áll a háttérben, így antibiotikum kúrát kezdtek, és 2 hétig benn voltak a kórházban még (mi 4 napot voltunk csak), és még vissza kellett járni 3 hónapig havonta kontrollra, de nálunk sem volt ezen kívül semmi komoly gond.

Általában azoknál szokott gond lenni, ahol nem derül ki, és nem kezelik időben...

2014. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kicsit nyugodtabb vagyok.....
2014. jan. 9. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!