Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Németországban élek, terhes...

Németországban élek, terhes lettem, és egyik országban sincs beteg biztosításom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem ki Németországba, még nem sikerült munkát találnom, közben pedig terhes lettem (kb. 10-12 hetes lehetek, és még nem tudtam elmenni orvoshoz!!). Így egyik országban sincs egészség biztosításom. Hogyan tudom megoldani a terhesgondozást?

Jövő héten megyek haza 1 hétre (Magyarországra), ott szeretnék legalább egy-két vizsgálatot elvégeztetni, hogy a babám egészséges-e, és minden rendben van-e vele. Nagyon drága lesz a vizsgálat tb nélkül?

Illetve a jövőben hogyan tudnám megoldani a terhesgondozásomat Németországban?

Köszönöm előre is a válasz(oka)t!


2014. jan. 20. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

a németországi helyzethez nem tudok hozzászólni, de itthon ingyenes a terhesgondozás akkor is, ha nincs érvényes tb-d. utólag sem kell fizetni érte, mivel ez esetben a babát látják el, nem pedig téged...


sok boldogságot a babához!

2014. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudom a németországi helyzetet,de itthon nem ingyenes az ellátás,1.rosszul tudja!

Nekem nem volt bejelentett munkám,így én magam után fizettem minden hónapban a TB-t.Szülés után pár héttel jött is egy levél,hogy mennyi lett volna az ellátás,ha a biztosító nem fedezte volna.

Most azt nem tudom, hogy 1 vizsgálatot kifizettetnek-e...

Ami eszembe jutott(tudom nem a legtisztább),de menj el egy magán dokihoz,ott talán könnyebben el tudod intézni a dolgot így,hogy nincs tb-od.

De a németországi helyzetnek minél előbb nézz utána!

2014. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most mentél ki és egy hónap maradt ki akkor bemész a Nav-ba és kéred, hogy te fizethesd magad. Ez havi 6800Ft.
2014. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a párod is itt él kinn , akkor köthet rád az ő biztosítójánál családi biztosítást. Ez arra az esetre van hogy ha össze vagytok házasodva. Ha nem,akkor is az AOK-nál tudod magad biztosíttatni,az a legolcsóbb. Legjobb lenne persze egy bejelentett munkahely,de annélkül is van számtalan megoldás. Ha tudok segíteni irj.
2014. jan. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!