Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező a 12. heti vizsgálat?...

Kötelező a 12. heti vizsgálat? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 20:53
 1/4 Jégtánc ***** válasza:
Semmibe nem kerül ha van tb- d és nem magánorvosod van.
2014. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a Down szűrésre gondolsz, az fizetős, de nem kötelező. 2 éve 5-6000 Ft volt, nem emlékszem pontosan.
2014. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy kötelező vizsgálat. Akár megteheted azt is, hogy egyáltalán nem jársz terhesgondozásra, csak akkor nem kapod meg a 64000 forintot szülés után.


12 hetesen normál esetben csak egy genetikai célzatú ultrahang vizsgálat van, ami ingyenes (hacsak nem magánrendelésre mész valakihez).

Ezen kívül idősebb vagy parázós várandósok, vagy akiknél a családban előfordult kromoszóma rendellenesség, szokták kérni a kombinált tesztet is, ami egy vérvétel, és kromoszóma rendellenességeket szűrnek vele, pl. Down-kórt. Ez is 12 hetesen van, de ez pénzbe kerül. (De egyébként 16 hetesen amúgy is elvégeznek ingyen egy hasonló vizsgálatot majd)

2014. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

így van, egy vizsgálat sem kötelező, de ha szeretnél anyasági támogatást, akkor el kell rá menned. TB-re ingyenes, a nőgyógyászod megcsinálja vagy beutal olyan helyre ahol van ultrahang. Nem muszáj fizetős magánorvost fogadni, de a saját érdeked, hogy megnézzék, hogy van a baba. Ez a vizsgálat az első down kór szűrő, ráadásul kis szerencsével a nemét is megtudják saccolni :) nem is értem, miért nem mész el, én így is tűkön ülök 1-1 UH között hogy rendben van e minden és mikor mehetek a következőre.

Ha szeretnéd, akkor csináltathatsz vérvételt a kombinált-integrált teszthez, amik szintén rendellenességeket szűrnek, de ez már fizetős még az sztk-ban sem csinálják ingyen. Nekem a kombinált 10.000 Ft-ba került.

Akkor érdemes megcsináltatnod, ha 35 év felett vagy, szerintem alatta semmi értelme, én is megbántam már :)

2014. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!