Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi az az ehomi vercukor + PPG...

Mi az az ehomi vercukor + PPG vizsgálat?

Figyelt kérdés

Egyaltalan mit kell ra vinnem? Az orvos semmit nem mondott, illetve zsemlerol makogott valamit, de abban se volt biztos.

Aki volt mar ilyen vizsgálaton, az mit vitt magával? Vagy mit kapott a vervetelnel?


2013. nov. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Üres gyomorral kell menned, így vesznek vért, majd rögtön ez után a patikában erre a célra vásárolt szőlőcukrott kevés vízben feloldva meg kell innod. Két óra várakozás után ismét vesznek vért.
2013. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem, hogy vannak még helyek, ahol zsemlét kell enni és tejet inni a cukor helyett.

PPG-vel az ujjak keringését szokták nézni, de ezt nem tudom, hogy miért mondta a oki, várandósság alatt még nem hallottam róla. (1#)

2013. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ez így ebben a formában nem igaz! Nem helyette van a tejes-zsemlés vérvétel, hanem 2 fajta van!!! Éppen ma jöttem a második tej-zsemlésről.. Nálunk még aterhesség elején (12.hétig) kell menni egy tej-zsemlés vérvételre(ez azt jelenti, hogy vérvétel előtt otthon kell meginnod 2 dl tejet meg 1 db zsemlét hozzá), aztán 24-26. héten van a vércukros, ahol éhgyomorra kell menni, vinni az orvos által receptre felírt szőlőcukrot és azt kell meginni vízzel. Azt ott készre keverik. Van ahol 1 és két óra múlva is vesznek vért(nekem így volt), van akinél csak 2 óra múlva. Aztán 36.ik héten megint van egy tej-zsemlés vérvétel..(erről jöttem ma.. Kedves kérdező hanyadik héten van? De ha zsemlét említett az orvos, akkor ez a tejzsemlés lesz..
2013. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hanyadik héten vagy.. :D Ezt akartam írni, de nem sikerült..
2013. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most reggel voltam. Zsemlét es 2dl tejet kellett elfogyasztanom az első vérvétel utan, majd 1ora múlva levették a 60perceset. 30.hetben vagyok :)
2013. nov. 29. 18:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Terheléses (szolocukros) mar megvolt, csak a korelpzmeny miatt (családban van c.beteg) megcsinaltattak ezt is. Baromira nem,érdekelte őket, hogy a terheléses cukrom kiváló eredményeket hozott. Meg a cukorgondozoba is elküldték, ahol közölték, hogy mi a fejét keresek ott?! Szoval van ertelme ennek a vizsgálatnak is :)))
2013. nov. 29. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, de figyelj inkább küldjenek el eggyel töb vizsgálatra fölöslegesen, mint hogy gond legyen..:-)
2013. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hű de szép helyesírással írtam ezt meg.. szóval a töb=több :D
2013. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A PPG szerintem ebben az estben nem az ujjak keringését jelenti, hanem magát a vizsgálatot, amin voltál (tej + zsemle utáni vérvétel).

PPG = postprandiális glükóz tolerancia teszt, vagyis reggeli elfogyasztása utáni vércukor vizsgálat.

2013. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!