Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nincs nagy baj? Miért nem...

Nincs nagy baj? Miért nem írtak semmit a kiskönyvembe?

Figyelt kérdés

2 hete csütörtökön voltam először ultrahangon, akkor azt mondták, 10 hetes a baba. Ma voltam 12 hetes UH-n, úgy tudtam, ma 12 hét 2 napos. Az orvos viszont azt mondta, hogy a méretei alapján 14 hét 4 naposnak felel meg. Nagyon megijedtem, de némileg megnyugtatott a doki, azt mondta, hogy végülis probléma nincsen, mert minden rendben van a babával, viszont a kombinált tesztet már lekéstem, nem tudom megcsináltatni (egyébként nem is terveztem, a védőnő szerint sem szükséges, mert nem áll fent nálam semmilyen rizikófaktor). 2 hét múlva javasolt a doki egy kontroll ultrahangot, arra mindenképpen elmegyek majd. Viszont ezek szerint 2 hét múlva már 16 hét 4 napos lesz a baba, addigra viszont úgy tudom, meg kellene csináltatnom az AFP-t. Nálunk ahhoz máshová kell menni beutalóért, nem oda, ahol a 12 hetes ultrahang van. Szerintetek így jó lesz, nincs komoly probléma?

Kicsit más: ma, amikor kijöttem az ultrahangról, megnéztem a kiskönyvet, de nem írt bele semmit az orvos vagy a nővér, és igazából nem értem, hogy miért nem. Úgy tudom, össze kell gyűjteni 4 pecsétet bele a nőgyógyászoktól az anyasági támogatáshoz.

Nincs fogadott orvosom, sajnos nem is lesz, nem szeretnénk most erre költeni. Minden vizsgálaton az sztk-ban voltam és leszek.



2014. febr. 12. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Uh-n nálunk sem írtak/pecsételtek a kiskönyvbe. Nálunk a terhesgondozás az uh-tól függetlenül megy, és ott adtak mindig pecsétet. De most már állítólag a védőnők is tudnak adni (mondjuk nálunk pont nem, mert még nem kaptak pecsétet, elkeveredett...). De a legegyszerűbb, ha megkérdezed a védőnődtől, ő tisztában van a helyi sajátosságokkal.
2014. febr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!