Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 9,5 hós...

Mit csináljak a 9,5 hós kisfiammal, aki semmi, de semmit nem hajlandó megenni az anyatejen kívűl? Már nincs több ötletem, belefáradtam.

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad anyatejjel higítani a főzeléket? Hátha az ismerős íz meghozná a kedvét.
2014. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Majd megeszi, ha éhes lesz. Keményebbnek kell lenni, hadd ordítson a kis vasgyúró (ha jól emlékszem ez volt a neve a népmesében)
2014. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, hogy kivagy, én is így voltam, de be kellett látnom, hogy nem kell, nem szabad erőltetni. Az én lányomnál 11-12 hós kora körül fordult a dolog, addig ő is főleg anyatejen élt, minden másból, amit adtam neki, csak kóstolgatott(2-3 kanál max.) Én azzal nyugtattam magam, hogy végül is szépen fejlődik, gyarapodik rendesen, vidám, így nagy baj nem lehet. Kínálgasd, egyetek együtt, de ne légy ideges (vagy legalább tégy úgy).Ha nem eszik mást, hát nem eszik, meg fog változni. Ez biztos. (mondjuk nálunk az is "gond" volt, hogy a lányom viszonylag hamar akart önállóan enni, és sokszor rá kellett döbbennem, hogy nem is az étellel van gondja, hanem, hogy én akarom etetni).
2014. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha mindig engedsz neki,akkor persze,hogy nem fogad el mást. Ez nem arról szól,hogy ő mit szeretne,hanem hogy mi a jó/jobb neki és neked. Szerintem már csak tejjel nem lakik jól,gondolom te is ki vagy készülve. Határozd el magad,de nagyon erősen és csak reggel és este kapjon cicit. Köztes időben az van,ami,nincs cici és ha nem kell neki a kaja,akkor se legyen szoptatva. Kényszer nagy úr,valóban hatásos lehet. Az én fiam a darabosat nem volt hajlandó megenni,aztán egyik nap vége volt a turmixolásnak. Az első pár napban alig evett,tolta ki a nyelvével,fintorgott,aztán szépen lassan megszerette. Olyannyira,hogy már a főzeléket nem hajlandó megenni,ha nincs benne valami rágható.
2014. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy fáradtál bele! Nincsen semmi baj. Ez sok babával megesik. Milyen alkatú a babád? Jól fejlődik? Kis husis vagy inkább soványka? Néhány tipp:

Pár napig kanalazzatok lefejt anyatejet, amibe nem teszel semmit. Ha a kanál látványát is utálja, akkor pár nap teljes szünet. Aztán szép lassan anyatejbe keverj valamilyen zöldséget, vagy gyümölcsöt, esetleg kekszet és lassan csökkentsd a hígítási arányt.

Sok baba szeret inkább szilárdat majszolni. Nálunk nagy kedvenc volt a bonduelle konzerv bab magában, főtt alma, répa.

A babakekszet próbáltátok már?

Sok baba kedveli a sós ízeket. Próbáld meg, hátha így elfogadja.

Nem feltétlenül kell ragaszkodnod a kanálhoz, próbáld meg az ujjadról lenyalatni vele az ennivalót.(a cél szentesíti az eszközt)


Én nem vagyok híve táplálkozásban semmilyen erőszaknak. Nem vonnám el tőle a cicit, hogy akkor majd megeszi a krumplifőzeléket, ezzel komoly étkezési problémákat okozhatsz nála. Légy türelmes és ne keseregj, ha egyébként jól fejlődik. Az én másfél éves kislányom minden fogzásos időszakban elutasította az ételt, volt hogy egy hétig csak anyatejet kapott és nem fogyott. Aztán mindig visszatért az étvágya.(azt meg már le sem merem írni, hogy a nagyfiam egyéves koráig naponta kb fél deci főzeléket és pár kanál gyümölcsöt evett egész nap az anyatej mellett. Kimondottan duci volt még akkoriban. )

2014. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem erőltetek semmit,és nem is vagyok ideges,inkább el vagyok keseredve. Nem pontoztam le senkit,mert minden válasz egy vélemény,még akkor is,ha én nem úgy látom. Az is érdekelne,hogy darabosat hogyan adhatnék,hogy ne fulladjon meg,mert ő harapni szeretne! De hogyan hagyjam? Lehet,úgy enne!
2014. febr. 11. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál is ez volt. Én is nagyon el voltam keseredve, azt gondoltam, hogy egy ennyi idős gyereknek már kéne anyatejen kívül is ennie valamit. Nála gyakorlatilag kimaradt a pépes kaja, kb. 11 hónapos volt, amikor hajlandó lett enni. De a főzeléket is csak úgy volt hajlandó megenni, ha kis tésztával vagy rízzsel összekevertem. Azt hiszem a pürék állaga nem jött be neki, a mai napig nem szereti pl a tejbegrízt, homogénebb főzelékeket. Már 3.5 éves.
2014. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!