Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Rosz lehet az AFP lelet ha...

Rosz lehet az AFP lelet ha 15+5 hetesen lett elvégezve?

Figyelt kérdés

Minden héten szombaton töltöm az egész heteket. Tehát 2014.február.22.-én voltam 16 hetes terhes.A vérvétel azonban 2014.február.20.-án lett levéve az összes többi általános vérvételi dolgokkal.

AFP eredményem:

Alfa-fetoprotein (AFP)terhes 25.10

MOM érték 0.87

MOM korrigált 0.68

Eredmény bemondva xy védőnőnek 02.26.-án.

Ismétlés javasolt.

Terhesség kora 16 hét + 0 nap

Terhes nő testtömege 48 kg


Megjegyzés hogy a testsúly a laborban 2014.február.20.-án lett lemérve.



#terhesség #AFP #terhesgondozás #vérvétel eredmények
2014. febr. 28. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos 1-2 nap is számít és mindenképpen betöltött 16 hetesen kell AFP-re menni. Én pénteken töltöttem a 16.hetet, de aznap még nem engedett AFP-re a dokim, csak hétfőn.

és tök jó lett az eredmény.


Amúgy még a TE eredményed is tartományon belül van, semmi teendőd nincs szerintem vele.


Ráadásul azt mondta a védőnőm, hogy kalap kaka már az AFP vizsgálat, semmit sem ér és elavult az egész!

2014. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, te mikor kaptad meg az eredményt? Én 25-én voltam és azt mondták 2 hét.

Ez csak nálunk ennyire lassú?

Bocs amiért nem a kérdésre válaszolok.

2014. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bár nem a kérdező vagyok, de én vérvétel másnapján megkaptam az AFP eredményt, és SZTK-ban csináltattam :)
2014. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Engem a nődoki elküldött ma is afp-re hogy biztosan valòs eredmènyeket kapjunk. Egy hèt mire megint kèsz lesz. ...laborban egyèbkènt azt mondták h szarul lett megcsinálva az afp. Előző èhgyomorra s mandulagyulladással lett megcsinálva. A mai előtt ettem ittam...nagyon fèlek h valami baja lesz a babának s ezèrt nem lett jo az afp. Mert azt mondják h a normál tartomány 0, 7-2, 5 között van s az èn 0, 68 az már nagyon alacsony. ..
2014. febr. 28. 12:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen betöltött 16 hetesen kell levenni az AFP-t. Akkor is nagyon-nagyon gyakran fals pozitív lesz a teszt. Az én orvosom el is küldött kombinált tesztre (fizetős) mindhárom terhességemnél, szerencsére, mert mindhárom terhességemnél alacsony lett az AFP-m, a kombinált viszont jó lett. Nem érdemes ezen aggódni, 18 hetesen úgyis mész ultrahangra, akkor megnézik majd alaposan.
2014. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem integrált tesztem lesz. Jövőhèten kell majd vissza menni a nődokihoz. Mert ő volt veszi le ott helyben a rendelőben. Utána felajánlotta h menjek majd el a magánrendelèsre 8ezer forintèrt. Ultrahang eddig egyszer volt.
2014. febr. 28. 13:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én orvosom rendre a ciklusomhoz igazodva számolja a heteket, pedig már 100% elmondtam neki, hogy pont egy héttel később fogant a baba. Szóval nálunk gyakoriak az ilyen eltérések.

Amikor az AFP-t csináltattam, ott az uh alaján állították meg a terhesség korát, és pontosan 15+5 napot írtak a papírra. Nem csináltak belőle gondot.

2014. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100X akart lennni.
2014. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De amugy rosszak ezek az eredmènyek???? Tegnap amugy kellett ujat csinálni
2014. márc. 1. 17:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz az eredmény, van, ahol 0,5 MOM-től kezdődik a referencia tartomány. Nálunk 0,7 volt, az a 2 tized szerintem nem oszt, nem szoroz.
2014. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!