Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS vagyok. Elkészültek a...

PCOS vagyok. Elkészültek a leleteim. Jók az eredményeim van sem?

Figyelt kérdés

A dokihoz 2 hét múlva megyek, de addig megesz a kívánciság, hogy milyenek a leleteim. Ha valakinek hasonló értékei voltak, akkor érdekelnének a tapasztalatok. Mivel hol van mensim, hol nincs ezért nem tudom, hogy a ciklus mely fázisában vettek vért tőlem.

LH: 8,3

FSH: 7,6

TSH: 2,16

T4: 14,09

Prolaktin: 5,75

DHEA-S: 5,95

SHBG: 21,6

Totál tesztoszteron: 0,42

Tesztoszteron szabad: 13,93


Tudom, ez még nem mind, de egyelőre ennyi van.


Előre köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 4. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mértékegység és referenciatartomány is kellene.
2013. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az LH-FSH arányod jó. A TSH szinted egy ici picit a jó fölött van, ha babát szeretnél akkor 1-2 között lenne a legideálisabb. Ezt gyógyszerrel könnyen rendbe lehet kapni. A T4 értékrd teljesen jó. A prolactin szinted viszont elég alacsony, főleg ha ez a 3. napi vérvételed eredménye. Az enyém 358 mIU/L volt, a referencia tartomány 40-530 között jelezte az értéket jónak. A DHEA-S és az SHBG értéked jó. A totál tesztoszteron értéked is jó. Igaz nekem nem volt így külön véve, mint neked csak egy tesztoszteron értékem volt. Terheléses cukor és inzulin nem volt, mert annak az eredménye is nagyon meghatározó lehet.

Közben észre vettem, hogy írtad , nem tudod melyik szakaszban volt a vérvétel, mert nem rendszeres a ciklusod, így akkor majd csak az orvos fog tudni mondani okosat, mi csak találgathatunk. :) De szerintem nincs nagy gond. Annyit viszont megjegyeznék, hogy ha nődokihoz mész vissza a leleteddel, akkor valószínű, hogy azt fogja neked a TSH-ra mondani, hogy jó az érték, mert értékhatáron belül van, de ha babát szeretnél akkor ennek az értéknek kicsit alacsonyabbnak kellene lennie. Nekem is így volt 3 nőgyógyász mondta azt a TSH-ra hogy jó, mert 4 alatti értékem volt, az endokrinológus doki meg azt mondta, lejjebb kell vinni gyógyszerrel, ha babát szeretnénk, mert ez gátolhatja a peteérést és minden mást is. Azóta az értékem 1,22 lett, baba még nincs, de a ciklusom normalizálódott és elkezdtem szépen lassan fogyogatni is. :)

Remélem tudtam segíteni. :)

"K"

2013. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!