Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » NIFTY tesztet csinaltatott...

NIFTY tesztet csinaltatott valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van itt valaki aki esetleg az amnio helyett NIFTY tesztet csinatatott kozuletek? Ha lehet szeretnem elkeruli a szurast. Van egy negativ kombinalt tesztem, de az orvos megis amniora kuldene, szerinte a kominalt teszt semmit nem er... Azert ezt tulzasnak tartom, de sikerult elbizonytalanitania. Gondoltam a NIFTY-re, ugyan nagyon draga, de nincs kockazaat es 99%. Koszonom szepen!
2014. márc. 9. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Genetikai tanácsadáson voltál már. Integrált teszted (16.heti vérvételed?) volt már?

Mennyi idős vagy?

Mert elvileg ha rendben vagy, de ha a doki szerint nem is, először el szoktak küldeni a genetikai tanácsadóba, ott megnézik az eredményeidet, csinálnak u.h.-ot és ha mindent rendben találnak nem szokták ők sem ajánlani az amniót csak úgy.

2014. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
36 leszek nyaron. Most kezdem a 16. hetet. Genetikan voltam, de az nem volt tanacsadas, inkabb idopont egyeztetes az amniora. Ezert elmentem privat csinaltatni meg egy Uh- t es egy vertesztet. A dokim kirohogott a kombinalt teszttel, hogy annak semmi ertelme. O meg "soha semmi rosszat nem hallott" az amniorol.... Hat ez erdekes.
2014. márc. 10. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha még most kezded a 16. hetet a genetikai tanácsadásra ezután kellene menned. Nekem legalábbis azt mondták (mivel az eredmények eddig jók, csak a korom miatt kötelező lesz), hogy olyan 18. héten kell majd menni, amikor a 16. heti véreredmény is meglesz, kapok beutalót, innen a SOTE 1-re küldenek. Ott pedig az a menete, amit már legelőször leírtam. Az eddig eredményeid milyenek, hogy már most amniót akarnak csinálni?
2014. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

En korabban mentem ennel. Felhivtam a genetikat a 10. heten, es azt mondtak 12-13 het korul jelentkezzek. Ugye ha barmi gond van jobb ha 20-21. hetig kiderul. Az amnio eredmenye 4 het hivatalosan. Sot, az egyik ismerosom betoltott 15. heten jelentkezett es jol leszidtak...

Sajnos lassan mar mindenki mast mondd vagy tanacsol.


A kombinalt tesztem negativ lett, az UH is jo. A korom miatt kuldtek amniora, de ahogy latom 35 felett mindenkit kuldenek.

2014. márc. 11. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy 35 fölött sem mindig ajánlják az amniót, ezért kell elmenni a tanácsadásra az eredményekkel és azért csinálnak ott is egy részletes u.h.-ot.

Neked amniót vagy krionboholy mintavételt csinálnak. Mert én úgy tudom amniót csak később csinálnak, legalább 15-16 hetesnek kell lenni. Illetve a krionboholy mintavétel ha jól tudom 1 hét alatt van meg és annak az ideális időpontja 11-13 hét között van.

Neked hová kell menni, mert szerintem nem mindenhol végezik mindkét vizsgálatot.

2014. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En a 16. hetben vagyok, amniora kellene mennem. Hat ezt en is igy tudtam, hogy az ember tanacsadasra megy es majd ott eldol egyeb vizsgalatok alapjan van-e szukseg a beavatkozasra. A gyakorlatban ez sajnos nem igy mukodik. En a Bajcsyban voltam "tanacsadason" -amugy nagyon kedvesek volak, csak rettenet sokat kellett varni. Csinaltak egy UH-t, ahhoz semmit nem fuztek hozza, majd beszelgettem egy genetikussal, aki gyakorlatilag idopontot egyeztetett az amniora. Nekem ez nem annyira egyertelmu, hogy ok szurjanak, hiaba legyint minden orvos a kockazatokra.... Ezert kerestem masik megoldast, es vegul a kromoszomas vervetel mellett dontok azt hiszem.
2014. márc. 12. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ezt intézet válogatja, én 13 hetes vagyok, felhívtam a SOTE-t megkérdezték miért küldenének, mondtam a korom miatt és így azt mondta 17+5 naposan menjek (be is írt akkora időpontra) és akkora vigyem az összes addig elkészült leletemet.

Hol csináltatod meg a tesztet? És ott mennyibe kerül? Mert erről is különbözőket olvastam.

Majd írj ha megvan az eredmény, hogy mi lett!!!!

2014. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az Istenhegyi klinikan 160 ezer az ara, mert naluk csinaltattam a kombinalt tesztet is par hete. Remelem minden rendben lesz. Amugy 180.000 + az ultrahang ami 15.000. A prena tesztet is hasonlo arban lattam, illetve volt egy harmadik, ami 240 korul volt... Annak a nevere mem emlekszem, valahogy rabukkantam.
2014. márc. 13. 22:24
 9/9 anonim válasza:
Mi Prenatestet csináltattunk, 10 napon belül van eredmény, és engem megnyugtatott, hogy Németországban történik a minta vizsgálata. És persze, hogy kockázatmentes. A huszadik hétig lehet elvégeztetni, több helyen is az országban, a honlapjukon fent van, ha jól tudom.
2014. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!