Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Utoljára 20 hetesen vizsgált...

Utoljára 20 hetesen vizsgált meg orvos. Nincs különösen problémám, de most 30 hetes vagyok és aggódom picit. Ha pl megrövidül a méhszáj akkor azt csak vizsgálat alapján tudják megállapítani nem? Gondolom nincs különösebb tünete.

Figyelt kérdés
A helyzet az h volt egy szülész-nőgyógyász-nő az sztk-ban akinek az elején mondtam h végig hozzá szeretnék járni. Mondta h semmi gond, viszont év végén "szó nélkül" elment Németo.-ba dolgozni. Így a következő terhesgondozáson már másik doki volt. Rendes, kedves volt, meg is vizsgált. Ez január elején volt. Utána hónapban péntek helyett csütörtökön tudtam csak menni ìgy megint más doki volt ráadásul annyi idős mint én, még egy suliba is jártunk. A lényeg h ő már nem vizsgált meg, csak kérdezte h van-e panasz. Nem volt, így elengedett. Az utolsó alkalommal, mivel ennek a fiatal dokinak a pecsétje volt az utolsó a kiskönyvemben, így megint hozzá hívtak be, de vizsgálat megint nem volt. Igazából nem csinálok belőle gondot h kihez járok de az elején azt mondták minden hónapban megvizsgálnak (manuálisan). Ami konkrétan érdekelne, hogy ha esetleg baj van, az mindenképp tünettel jár, vagy van amit csak vizsgálat alapján lehet megtudni? Bocsánat ha túl zavaros voltam, remélem érthető. :)
2014. márc. 11. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Örülj neki, h. nem piszkálnak feleslegesen.

Engem a 41. hétig egyszer néztek meg, mikor a doki megállapította a terhességet.

Ha nincs gond, ne problémázz.

2014. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenképp vannak tünetek. Ha aggódsz, nyugodtan kérhetsz vizsgálatot. Én is kértem, amikor a doki szerint nem is volt rá szükség :)
2014. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden orvos vizsgálja havonta a méhszájat. Az enyém igen, én ennek örültem, mert így voltam nyugodt, de ő megkérdezte, hogy nekem hogy lenne jobb, ha nem piszkálna, vagy ha ránézne. Mivel fél pillanat szinte csak, ezért én inkább ezt választottam, így voltam nyugodt. De ha te félsz, akkor kérheted legközelebb, hogy nézzék meg. Egyébként azt mondják, hogy tünet nélkül is elkezdhet rövidülni, nyílni, ezért is féltem én is. De amikor nekem elkezdett valóban egy kicsit nyílni 36 hetesen, én azt éreztem, mert fájt a derekam, minimálisan görcsölgettem, és előtte soha nem volt ilyen.
2014. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

30 hetes vagyok. Most a héten én kértem meg a dokit, hogy nézze meg, nem nyílt-e ki a méhszáj, mert még soha nem vizsgáltak kézzel.

Ha nem kérem, most sem jutott volna eszébe.

Nem vagy egyedül ezzel a problémával kedves kérdező.


Legközelebb kérd meg, hogy nézzék meg a méhszájadat, rendben van-e minden!

2014. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A soha nem vizsgáltak kézzel az a mostani terhességemre vonatkozik...
2014. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!