Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez a terhes gondozás az, amit...

Ez a terhes gondozás az, amit a nőgyógyász mondott, vagy ez valami teljesen más?

Figyelt kérdés
Elmentem nőgyógyászhoz mert 3 tesztem is pozitív lett, terhes vagyok, és akkor mondta a nődoki hogy jelentkezzek terhesgondozáson. Akkor aznap akartam is kérni időpontot a korházba, mert kb 2 ajtó távolságra volt, és a terhesgondozós nő azt mondta hogy csak 12 hét után kell időpontot kérnem. Rá pár napra mennem kellet védőnőhöz, és akkor mondta a nőci, hogy legközelebb akkor mennyek amikor ott lesz a doki is" terhesgondozással foglalkozik" elmentem, megvolt a szokásos rutin, vizelet, vérnyomás, testsúly, de a terhesgondozós pasi nem igazán mondott semmit, azon kívül hogy jó formán ne egyek és ne igyak semmi olyan amiről én eddig úgy tudtam hogy az ember szervezetére egészséggel van. Majd mondta hogy 1 hónap mulva mennyek vissza. Ez az a terhesgondozás amiről beszélt a nő gyógyász, vagy ennek ellenére nekem még el kell mennem a korházba ahhoz akit ő mondott? Pecsétet nyomott a kiskönyvembe, hatalmas betűkkel bele írta hogy DIÉTA.. ennyi volt.

2014. márc. 18. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A terhesgondozás az amit az orvos és a védőnő együtt de nem feltétlen egy helyen végez. Máshova nem kell menned, de miért kellene diétázni ? Ezt nem is értem. Egyél ami jól esik.
2014. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem, nem is igazán a diétán akadtam ki, hanem hogy ne egyek gyümölcsöt, ne igyak gyümölcslevet, még 100%-osat nem.... nem is értem, be sem tartom. Az egész család fel volt ezen háborodva, én úgy szintén, világ életemben gyümölcsön éltem, nem pedig 60 fajta vitaminon amit a gyógyszertárakban írnak. Próbálok nem "zabálni" hogy ne szedjek fel 10 kilókat mert tény és való nem vagyok 40 kiló, de túlsúlyosnak sem mondanám magam. 12 héten járok, és nem hogy híztam volna, hanem fogytam. Jó tudom ilyen hamar még nem sok kiló ragad rá a nőkre, de én büszke vagyok magamra hogy ezt úgy sikerült elérnem hogy eszek rendesen, mindent amit megkívánok, fittyet hányva a doki hülye diéta szabályára, és mégis jó így most :) A választ pedig köszönöm, pontosan erre voltam kíváncsi, megnyugodtam mostmár :)
2014. márc. 18. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:
De minden értéked rendben volt? Nem lehet hogy pl. a vizeletvizsgálat kimutatott valamit és azért ajánlotta a diétát? Esetleg cukorbeteg gyanús vagy? (40 kilósan is lehetnél az, nem csak súlytól függ). Miért nem kérdeztél rá? Gondolom nem csak poénból mondta mert épp olyanja van. Én biztos utánajárnék mielőtt döntést hozok, hogy nem tartom be... Nem tudom elhinni hogy hasraütésre mond az orvos ilyet. Le lehet pontozni.
2014. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozlak, minden értékem rendben volt, csupán azzal érvelt amit kb én is írtam, hogy már most sem vagyok 40 kiló, és hogy ne egyek se kenyeret, se krumplit, se semmi olyat ami egy picit is hízlal, mert ha most nem vagyok cukorbeteg, attól még később az lehetek(hozzátenném hogy soha nem voltam még csak cukorbeteg gyanús sem, családban sem volt soha ilyen probléma, és én is makk egészséges vagyok). Évek óta tartom a súlyom, a páromnak így tetszek, nem vagyok kövér, nagy melleim vannak, van fenekem, mind emellet lapos hasam, és kicsit vastagabb csípőm. Ennyi az egész. De hát ha eddig nem kezdtem el fogyózni, pont most tegyem mikor az első babámat várom?
2014. márc. 18. 13:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Mert a testesebb embereknél nagyobb valószínűséggel alakul ki terhességi cukorbetegség. 50 kg-mal kezdtem a terhességet, nincs cukorbeteg a családban, mégis terhességi cukrom lett.

Gyümölcsöt azért nem ehetsz, mert sok és gyorsan felszívódó szénhidrát van benne.


Ha időközben kialakul a cukorbetegség nálad (sima éhgyomri csak a nagyon durvát mutatja ki, a terhelésesen látják, ha kezd előjönni, olyat csináltass), akkor a feldolgozásra nem kerülő cukor átmegy a méhlepényen. Az inzulin molekuláid már túl nagyok, azok nem tudnak átjutni, ezért a magzat hasnyálmirigye kezd el irtózatos mértékben inzulint termelni.


Az inzulin növekedési hormon is, ezért a magzat elkezd "felfújódni", de a szervei érettsége nem követi ezt a súlygyarapodást. egyúttal nagyobb lesz az esélye a felnőttkori cukorbetegségre is.


Tehát jót akartak neked, tartsd be a diétát a gyerek érdekében is. A diétától biztosan nem lesz bajotok, viszont egy későn felfedezett cukorbetegségtől mindkettőtöknek lehet. Növeli a vetélés, koraszülés, szellemi fogyatékosság kockázatát is - és a kezdeti stádiumban nincs érzékelhető tünete. Szóval ne vicceld el!

2014. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
húha.. ez így részletezve elég félelmetes... nem viccelem el, csak röhelyesnek tartom hogy gyümölcsöt, 100%-os gyümölcs levet nem ihatok, de a terhes vitaminokat meg szedjem marék számra.. Édesapám is próbál vigyázni rám is és a gyerekre is, és szabályosan kinevetett mikor elmondtam azt a tanácsot amit a doki adott.
2014. márc. 18. 14:43
 7/13 A kérdező kommentje:
plusz régebben sem voltak terhes vitaminok, és agyon iskolázott orvosok, még is sorra születtek az egészséges gyerekek. Terhes vitamint is csak az első 12 hétbe szedek, mert olvastam hogy ebbe az időszakba nagyon ajánlott.
2014. márc. 18. 14:46
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

A terhevitamin tényleg nem muszáj (kivéve folsav, azt nem tudod táplálékkal megfelelő mennyiségben bevinni).


De értsd meg, az egészséges és a cukorbeteg-diétás nem esik feltétlen egybe. A gyümölcsnek fruktóz tartalma van, ami egy gyorsan felszívódó cukorfajta. A diéta lényege a KEVÉS és LASSAN felszívódó szénhidrát. A fruktóz ilyen szempontból nagyon rossz.


Korlátozott mennyiségben azért lehet relatív alacsony fruktóztartalmú gyümölcsöt enni: citrusfélék, alma. Egyébként inkább zöldség. Azt korlátlanul lehet fogyasztani, ahogy a húsféléket is. A tejtermékekkel (főleg a sajtokkal) óvatosan, a tejcukor is simán kilövi a vércukorszintet az egekbe, tehát ezekből nem javasolt egyszerre sokat enni.


Egyszerűsítve a diéta:

- 10 óránál tovább ne maradj táplálék nélkül

- napi hat étkezés egyenletesen elosztva, ebből a reggeli (rögtön kelés után, kávé előtt) a legfontosabb, teljes kiőrlésű, lassan felszívódó szénhidrát, max 20g (pl egy szelet rozskenyér), illetve az utóvacsora lefekvés előtt, itt akár két harapás kenyér is elég, de egyél valamit!

- napi max 200 g szénhidrát - ehhez egy darabig tápanyagtáblázatokat, csomagolásokat kell olasgatni


Amik a diéta szempontjából "rossz ételek" a szénhidráttartalmuk és típusuk miatt: rizs, krumpli, hagyományos tészta, fehér lisztből készült bármi, cukortartalmú dolgok, fruktóz tartalmú ételek (vigyázat, a diabetikus ételek egy részében is fruktóz van!).


Durumtésztát mértékkel lehet enni, kenyérből a teljes kiőrlésűt válaszd. Vigyázat, a "rozsos" nem ugyanaz, mint a "rozs", ugyanis minden rozsos, amiben 15% rozsliszt van, a többi rendszerint fehérliszt. Azt viszont kerülni kell, nagyon.


Gyorsan felszívódó szénhidrátot (gyümölcs, tejtermék, stb) inkább tízóraira, uzsonnára egyél. A reggelinél szigorúan tilos, ahogy az utóvacsoránál is.


Zöldköretes csirkemell - ez pl eszményi étel a diéta alatt, mennyiségi korlátozás nélkül ehető, mert gyakorlatilag nincs benne szénhidrát.



Még egyszer: a gyümölcs, méz mind egészséges, de NEM CUKROS DIÉTÁNÁL. A vitamintartalmát leveri a cukortartalma miatti vércukoringadozás - és az ezzel járó terhességi mellékhatások.

2014. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kellene előre terhességi cukor diétát tartania, ha nagy valószínűséggel nem is lesz cukros? Én mindenféle gyümölcsöt tömtem magamba, de semmi bajom nem lett, minden leletem tökéletes. 38 hkm
2014. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem a dietetikus azt mondta, hogy érdemes lenne mindenkinek tartania a terhesség alatt ezt a diétát cukrosságtól függetlenül - garantálná az anyai súlytartást és a magzat egészségét is.

Szóval az ártani biztos nem fog elvet szem előtt tartva én javaslom.

2014. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!