Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy van ez mostanában, lehet...

Hogy van ez mostanában, lehet szülészorvost választani (megfogadni), vagy nem? Vagy helyfüggő? És szülésznőt?

Figyelt kérdés
Akinek fogadott orvosa volt, az hogy érzi, érdemes volt fogadni? (És akár privátban, akár itt megírnátok, hogy a fogadott orvos kb mennyi pénzbe került összesen?

2014. márc. 11. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

igazabol ahova elmesz vizsgalatra, ott kinezel magadnak egy fix orvost, vagy doktornot, megvizsgal, elmondod,hogy szeretned ha vallalna a szulest, illetve az addigi teendoket,stb


Elmondja hogy mennyiert vallalja.


Nekem 2 baratnom szult mostanaban, egyiknek volt sajat orvosa akihez a klinikara jart, illetve maszekba is.

Az havi 7 ezerbe kerult.

szules utan 25 ezret adtak neki..azt mar az orvos nem koti ki, mennyit adj,de elvarja.


Masik baratnom sorra jarta a vizsgalatokat, idopontok, sorban allas stb, ugyeletes orvosnal szult, nemadtak egy fillert sem, es ugyanaz az ellatas mindket felnek.



Ha van orvosod, az annyival masabb,hogy kicsit jobban odafigyel.

2014. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg van nőgyógyászom, de sima vizsgálatokért (ez még nem a babakihordással kapcsolatos) 10 000 Ft-ot kért, nagyon soknak tartom, nincs is ennyi pénz, hogy folyamatosan ennyiket adjak neki, ezért keresnék mást.
2014. márc. 11. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha problémamentes a terhesség akkor nincs feltétlenül szükség a fogadott orvosra. Bár előre nem lehet tudni, hogy lesz e gond. A barátnőm szeptemberben szült sztk-ban az ügyeletesnél. A babája 1 napon belül éhenhalt volna ha nem indul be korábban a szülés, mert a köldökzsinóron egy női ököl méretű szoros csomó volt. A gyerek már hetek óta éhezett.... az alapellátáson pedig nem vettek észre semmit. Szóval mindenki maga dönti el, hogy mennyire fontos az a bizonyos "plussz odafigyelés". Van aki pénzkidobásnak tartja, de életet menthet.

Én most várom az első babámat, magánrendelésre járok 3 hetente 10.000 ft plusz a szülés fix 80.000 ft lesz. Nem sajnálom rá, mert biztonságban akarom tudni magunkat, és amúgy is komplikált eset vagyok.

2014. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő, de a legtöbb helyen lehet fogadni orvost, Nekem volt fogadott orvosom, terhesgondozásért 10 ezret kért alkalmanként, a szülés egy 100-as volt. Nem bántam meg, nagyon odafigyelt rám, kedves és megnyugtató személyiség, így sokat segített a szülésnél a tudat, hogy ott van, biztonságban éreztem magam. Fogadott orvosként szinte végig benn volt a szülésnél, ha ügyeletesnél szülsz akkor nem csak rád figyel, hanem a többi éppen nála szülő kismamára, meg egyéb feladataira. Szóval szerintem ezért megéri, de ha nem telik rá, akkor is ellátnak és nagyon jó dokit is kifoghatsz.
2014. márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Van érvényes tb-m. Akkor vannak olyan nőgyógyászok, akik ingyen elvégzik a vizsgálatokat, illetve levezetik a szülést? Nem tudok 10 000 Ft-okat fizetni alkalmanként. Nem azért, mert nem akarnék, hanem mert nincs.

2014. márc. 12. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ingyen is lehet menni TB alapon. Sztk-ba eljársz a szakrendelésre, amelyik orvos szimpi mindig hozzá kérsz időpontot, a szülésnél meg az ügyeletes doki ellát, teljesen ingyen is megoldható ha nem telik fogadott orvosra, ne aggódj!
2014. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. márc. 12. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy problémamentes terhességed és komplikációmentes szülésed legyen.
2014. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!