Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ennyi vitamin nem lesz sok?

Ennyi vitamin nem lesz sok?

Figyelt kérdés
Gravida terhessègi vitamint szedek. Sűrűn vèrzik az inem erre azt mondta a vèdőnő vegyek C-vitamint. Gyògyszertárban Eurovit C-vitamint adtak. Emellett vèdőnő ajánlotta mèg a Magnèziumot ès Calciumot. Meg is vettük. Reggeli közben kell bevenni a Gravidát. Tízòrai közben a C-vitamint. Valamikor ebèd vagy dèlutàni èrkezès közben a Magnèziumot. Este pedig a kalciumot. Ennyi vitamin nem árt a babának? ha igen mit ne szedjek?

2014. márc. 18. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én kivágnám az összeset és vennék valami normális vitamint [link]
2014. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Terhesek nem hiszem hogy szedhetik ezeket a termèkeket...de azèrt köszönöm
2014. márc. 18. 20:05
 3/11 anonim ***** válasza:

C vitaminból max 1000 mg a napi bevitel. Én nátha miatt egy darabot szedtem az elevit mellé 4 napig (500 mg-ost/nap) és ezt már kimutatta a vizelet teszt vagyis nem tudott felszívódni, tehát ha alapból sok gyümölcsöt zöldséget eszel, akkor terhes vitamint max 200 mg-os cvitamint szedj, de inkább 100-ast.

Nekem a magnéziumot is úgy mondta a védőnő, hogy ha nagyon keményedek és muszáj, akkor szedhetem. Ebből én arra következtettem, hogy nem kell napi szinten szedni, sőt, jobb ha nem halmozol fel nagy mértékű többletet. A calciumot is csak akkor erőltetném, ha nem fogyasztasz elég tejterméket vagy nagyon rosszak a fogaid vagy nagyon beteges típus vagy.

2014. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A terhességi vitamin fontos, c vitamint próbáld inkább természetes módon bevinni (zöldségekből, gyümölcsökből mert új jobban felszívódik mintha mesterségesen vinnéd be a vitamint). Magnéziumra görcsök vagy keményedés esetén van szükség. Én viszont a calciumot javasonám hogy szedd. A baba mindent elszív tőled amire szüksége van (ő semmiben nem fog hiányt szenvedni, mert elszívja amire szüksége van), viszont te teljesen kiürülsz, a legrosszabb esetben pedig a terhesség végére elromlik az összes fogad, mert nem lehet tejtermékekből pótolni a megfelelő mennyiséget! Ez ugyanígy igaz minden vitaminra és ásványi anyagra, viszont a fogszuvasodás lesz a leg kézzelfoghatóbb.
2014. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert amúgy tudod mi van a gravidában? Mert egyébként sima multivitamin, jó drágán eladva, telik marketingre is. 1000 mg C vitamin pedig olyan sok, hogy külön kapszulában árulnak ennyit.
2014. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor marad alapbol a Gravida terhessègi vitamin meg akkor a calcium a fogak miatt. Hasam se nem görcsöl se nem kemènykedik. Alapbol napi 1-2 almát tuti megeszek. Annyi elèg c vitamin gyanànt?
2014. márc. 18. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves első nem tűnt fel, hogy az általad ajánlott vitaminban nincsen mondjuk folsav ami nélkülözhetetlen a terhesség első harmadában, mert ez akadályozza meg az idegcső záródási rendellenességeket. Ja mellesleg nem a tabletta mérete határozza meg, hogy hány miligramm vitamin fér el benne...
2014. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
C vitamin inkább a citrusfélékben, paprikában, kiviben, savanyúkáposztában, csipkebogyóban van jelentősebb mennyiségű. Az almában viszonylag kevés van.
2014. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. márc. 18. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:

én napi egy graphefruitra esküszöm :) abban kb. 100 mg van, emelett szedem az elevitet meg néha iszok egy citromos pezsgőtablettát.

És 1000 mg valóban sok, egy normál egészségi állapotú ember napi szükséglete 100-200 mg, beteget ez 1500 mg körül van, de terhesség alatt 1000 mg-ot írnak felső határnak (az most tök mindegy hogy van ilyen kiszerelés kedves nem tudom hányadik válaszoló okoska).

Egyébként eléggé megosztja az orvosokat hogy miből mennyi a szükséglet, ezért táplálkozz helyesen, szedd a terhes vitamint és annak elégnek kell lennie.

2014. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!